Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodzież Jadaru rywalizuje z rówieśnikami

Młodzież Jadaru rywalizuje z rówieśnikami

Juniorzy Jadaru Radom wyjechali na międzynarodowy turniej do Czech. Tymczasem z sukcesami walczyli także kadeci radomskiego klubu, którzy znaleźli się w kadrze Mazowsza na międzynarodowy turniej w Łodzi.

Już na pierwszy rzut oka widać, że aktywność grup młodzieżowych KS Jadar jest godna podziwu. Spora grupa zawodników albo rozpoczyna rywalizację w prestiżowych zawodach, albo udanie reprezentowała Jadar w zakończonych niedawno imprezach.

Juniorzy radomskiego klubu od wtorku przebywają w czeskim Nymburku, gdzie powalczą o laury w międzynarodowym towarzystwie. Obok radomian w imprezie startują bowiem klubowe zespoły ze Szwecji, Włoch, Czech i Słowacji. Trenerzy Wojciech Stępień i Arkadiusz Sawiczyński będą mieli okazję sprawdzić swoich podopiecznych w walce z rówieśnikami z innych krajów.Prezes KS Jadar Janusz Stańczuk mówił przed wyjazdem juniorów za naszą południową granicę, że radomscy siatkarze jadą na te zawody przede wszystkim po naukę. Jednak znając możliwości jadarowców, z których większość to aktualni wicemistrzowie Polski w swojej kategorii wiekowej, należy spodziewać się dobrego występu i wysokiego miejsca radomian na zakończenie zmagań.

Z kolei kadeci KS Jadar też nie pozwalają o sobie zapomnieć. Oto niedawno kadra Mazowsza walczyła w międzynarodowych zawodach w Łodzi, w których uczestniczyło sześć zespołów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że trzon kadry województwa stanowią siatkarze trenujący w radomskim Jadarze. Aż czterech wychowanków trenera Andrzeja Sitkowskiego z powodzeniem walczyło podczas zawodów w Łodzi. Kadra Mazowsza w składzie z Kacprem Gonciarzem, Krzysztofem Michalskim, Danielem Ostrowskim i Damianem Płaskocińskim rozegrała w hali Wifamy pięć spotkań, z których cztery zakończyły się jej wygranymi. Ostatecznie drużyna naszego regionu zajęła w turnieju drugą lokatę, ustępując jedynie gospodarzom zmagań. Godne uwagi jest wyróżnienie, które za występ w tym turnieju otrzymał radomianin Kacper Gonciarz. Obserwatorzy wybrali młodego gracza Jadaru na najlepszego rozgrywającego imprezy.

Pod koniec września kadetów Jadaru czekają kolejne prestiżowe zawody. Niemal pewny jest udział wymienionych wcześniej siatkarzy w turnieju nadziei olimpijskich, który odbędzie się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved