Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Juventur przygotowuje się do sezonu

Juventur przygotowuje się do sezonu

Juventur PWSZ Koksownia Wałbrzych wygrał siatkarski turniej o Puchar Prezesa Zakładów Koksowniczych Wałbrzych „Victoria". To pierwsze, poważniejsze przetarcie zespołu Juventuru przed zbliżającym się sezonem.

Na turniej do Wałbrzycha przyjechał grupowy przeciwnik Juventuru – Urbex Cuprum Lubin oraz również drugoligowy zespół Rafako Racibórz. Gospodarze zagrali w zupełnie odmienionym składzie. Do pierwszej szóstki załapali się wszyscy zawodnicy, którzy grali w Wałbrzychu w ubiegłym sezonie, czyli Marek Olczyk, Tymoteusz Gajek i Piotr Wierzbicki (libero). Skład uzupełnili ponadto Łukasz Jurczyński, Tomasz Sokołowski, Piotr Borkowski i Mykola Karzov. Na zmianach zobaczyliśmy jeszcze Patryka Guzowskiego, Dariusza Króla, Macieja Leńskiego i Michała Tomiałowicza.

Ciężko jest oceniać ich grę. Ten zespół dopiero się buduje, dociera. Na pewno z dobrej strony pokazał się ściągnięty z Bielawy Piotr Borkowski, nieźle grał Łukasz Jurczyński z juniorskiej szkoły PWSZ. Klasą dla siebie był Marek Olczyk, który trzymał grę tego zespołu. Dostał zresztą za to nagrodę indywidualną. W drugim zespole turnieju – Rafako Racibórz – wyróżniono Marcina Gonsiora, a w zamykającym stawkę Lubinie, Piotra Buko.Trener Janusz Ignaczak jest umiarkowanym optymistą. – To było dopiero pierwsze granie w tym składzie – podkreśla.- Jeżeli potrenujemy jeszcze z miesiąc, zagramy w dwóch, trzech turniejach, to przed sezonem nie powinno być źle – dodaje. Okazja do kolejnych sprawdzianów będzie już w najbliższą sobotę w turnieju w Raciborzu oraz za dwa tygodnie w turnieju w Jaworznie.

źródło: www.nww.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved