Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Grecja i Hiszpania marzą o Lidze Światowej

Grecja i Hiszpania marzą o Lidze Światowej

fot. archiwum

Po wywalczeniu mistrzostwa Europy, apetyty Hiszpanów wzrosły. Tamtejsza federacja zgłosiła chęć uczestnictwa w rozgrywkach Ligi Światowej 2008. Oprócz nich do Ligi Światowej chcą wrócić Grecy i Wenezuela.

Hiszpanie, którzy wygrali Ligę Europejską i mistrzostwa Europy mierzą dalej, ich kolejnym celem jest powrót do rozgrywek Ligi Światowej. Hiszpanie ostatni raz wystąpili w tych rozgrywkach w 2004 roku i zajęli wtedy dziewiąte miejsce. Teraz ich apetyty wzrosły.

 

Kolejnym krajem, który chciałby powrócić do rozgrywek World League jest Grecja. Ambitni przedstawiciele Bałkanów przestali występować w niej, w 2005 roku, przenosząc się do Ligi Europejskiej. 

Problemy z uczestnictwem w przyszłym sezonie zgłaszają Korea oaz Argentyna. Zespołem, który chciałby zastąpić Argentyńczyków jest Wenezuela. Ta reprezentacja nie grała w Lidze Światowej od 2003 roku. Kto zagra w przyszłorocznych rozgrywkach pozostaje jednak w rękach Rubena Acosty . Już 28 września ogłoszone zostaną składy grup przyszłorocznych rozgrywek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved