Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czesław Tobolski ponownie trenerem Pronaru Zeto Astwa

Czesław Tobolski ponownie trenerem Pronaru Zeto Astwa

Brazylijczyk Osmar Pohl po niecałych dwóch miesiącach pracy z siatkarkami Pronaru Zeto Astwa Białystok we wtorek złożył rezygnację z funkcji trenera. Razem z trenerem z gry w zespole zrezygnowały trzy zawodniczki, które on sprowadził, i które również zawodziły.

Białostockie siatkarki pod wodzą Pohla prezentowały się bardzo słabo i przegrywały z zespołami niżej od siebie notowanymi. Trzyletni kontrakt trenera został rozwiązany za porozumieniem stron.

To była moja decyzja – mówi Pohl. – Zespół grał źle, a ja nie miałem sposobu na jego poprawę, chociaż robiłem wszystko, co w mojej mocy. O atmosferze w drużynie nie będę mówił, bo kończę tu pracę i byłoby to nie w porządku.Od dziś do rozgrywek w LSK drużynę ma przygotowywać Czesław Tobolski, który cały czas jest zatrudniony w klubie. Przypomnijmy, że przed rokiem to on został odsunięty od drużyny na niewiele ponad dwa tygodnie przed początkiem ligi. Pod koniec sezonu wrócił jednak do niej, bo ta pod wodzą Mariana Kardasa zmierzała do spadku.

Jeżeli jeszcze jest czas na zmiany, to trzeba je robić – uważa Stanisława Łuniewski, jeden z włodarzy klubu. – Nie było wyników i dlatego jest to słuszna decyzja. Trzeba poszukiwać nowych rozwiązań. A po odejściu brazylijskich siatkarek będziemy szukać wzmocnień.

Wszystkie rezygnacje zostały przez zarząd przyjęte. Ostatnie wyniki pokazały, że potrzeba było szybko coś zmienić, dlatego nie mogliśmy podjąć innej decyzji. Zaczęliśmy też poszukiwania zawodniczek, które mogłyby wzmocnić nasz zespół – mówi Wojciech Piotrowski, menadżer Pronaru.

Byłem z dziewczynami w Gdańsku i widziałem, że zespół jest w tragicznej formie. Podjąłem się wyzwania jakim jest przygotowanie drużyny do rozgrywek, ale zdaję sobie sprawę z tego, jak trudne jest to zadanie. W składzie Pronaru Zeto Astwa AZS są 3-4 rewelacyjne siatkarki, ale to jest zdecydowanie za mało. Polska liga jest tak silna, że średnie zawodniczki zagraniczne, w niej sobie nie poradzą. Brazylijki po kilku sparingach zdały sobie pewnie z tego sprawę – tłumaczy Tobolski.

promocja

Dziś nowy trener podlaskiej ekipy spotka się z drużyną na pierwszym treningu i opracuje plan dalszych przygotowań do rozpoczynającego się niedługo sezonu.

Muszę porozmawiać z każdą z siatkarek. Nie będę się wypowiadał na temat pracy poprzednika,dopóki dokładnie nie zapoznam się z sytuacją w drużynie – kończy szkoleniowiec białostoczanek.

źródło: gazeta.pl, Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved