Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Robert Prygiel: Gdybym dostał szansę dłuższej gry

Robert Prygiel: Gdybym dostał szansę dłuższej gry

- Może nie należę do czołowych zawodników świata, ale kto wie, czy losy meczu z Belgią czy Finlandią nie odwróciłyby się, gdybym dostał szansę dłuższej gry na parkiecie - mówi atakujący reprezentacji Polski, Robert Prygiel.

Mistrzostwa Europy dla reprezentacji Polski skończyły się tuż po ostatnim gwizdku w meczu z Włochami. Cieszysz się, że jesteś już w domu?Robert Prygiel:

– Zdecydowanie nie. Wolałbym wrócić z Rosji w poniedziałek z medalem i z przekonaniem, że graliśmy lepiej.

W jakich nastrojach wracaliście z turnieju?

– Nastroje nie były najlepsze. Przegraliśmy w fatalnym stylu, każdy z nas jest przygnębiony. Nikt z nas nie myślał nawet przez chwilę, że wygramy tylko jeden mecz, i że zajmiemy jedenastą lokatę!

Czy masz własną teorię na temat słabego występu Polaków?

– Komentarze są różne. Jedni mówią, że źle wpłynął na nas brak Mariusza i Piotrka. Inni tłumaczą, że nie trafiliśmy z formą. Osobiście nie mam pojęcia czemu się tak stało. Nie wiem czy osoby bardziej odpowiedzialne za ten wynik będą potrafiły podać dokładną przyczynę naszej porażki. Jeśli chodzi o nieobecnych, to Piotrek nie był przecież zawodnikiem szóstkowym. Wchodził na zmiany, ale raz grał lepiej, raz troszkę słabiej. Mariusz Wlazły był co prawda zawodnikiem z wyjściowego składu, ale trudno mi powiedzieć, czy sama jego obecność na boisku sprawiłaby, że pozostali zawodnicy grali by lepiej, skuteczniej.

Niektórzy mówią natomiast, że ciążyła na was, jako wicemistrzach świata, zbyt duża presja…

– Wydaje mi się, że nie jest to trafna teoria. Mnie trudno się wypowiadać, bo ja nie mam medalu z Japonii, ale nie sądzę by presja mogła aż tak wpłynąć na pogorszenie jakości gry zespołu.

*Z Robertem Pryglem rozmawiała Katarzyna Biernacka – reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved