Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Porażka Sudetów, Syców rusza na Gwardię

Puchar Polski: Porażka Sudetów, Syców rusza na Gwardię

Porażką gospodarzy 1:3 ( 22:25 , 17:25 , 25:19 , 23:25 ) zakończył się sobotni mecz rozegrany w Kamiennej Górze. MKS Sudety Kamienna Góra po przegranej z MKS Rośkiem Kamą Syców odpadły z rywalizacji o Puchar Polski.

Pierwszy set rozpoczął się dla kamiennogórzan bardzo pomyślnie. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 3:0 i utrzymywali tę przewagę do stanu 5:2. Wtedy to goście zaczęli odrabiać straty i na tablicy widniał wynik 6:7. Ich radość nie trwała jednak długo gdyż as serwisowy Jarosława Papalskiego oraz błąd na siatce Pawła Ciemnego, dały gospodarzom przewagę 10:8. Od tego momentu, aż do stanu 14:16 gra toczyła się równo. Nieskończone ataki kamiennogórzan oraz dobry blok gości doprowadziły jednak do stanu 15:20. Set wynikiem 22:25 zakończył Paweł Nawrocki, który błyszczał w drużynie gości przez cały pierwszy set.

Drugi set to już wyraźna przewaga gości zarówno w ataku jak i na bloku. Trzypunktowa przewaga wypracowana już na początku utrzymywała się do stanu 5:8 i rosła. Dobry blok Kwasiborskiego na Kurpielu oraz Ciemnego i Ulińskiego na Zającu, a także as serwisowy Kwasiborskiego dały gościom przewagę 6:12. Przewaga ta jeszcze wzrosła do stanu 12:20, czego drużyna z Sycowa nie mogła już zmarnować. Set zakończył się wynikiem 17:25 po zepsutej zagrywce Papalskiego.W trzecim secie gra toczyła się punkt za punkt, do czego przyczyniły się dobre ataki gospodarzy, ale także ich błędy, przez które oddali bardzo wiele punktów. Przy stanie 16:16 na zagrywkę w drużynie Sudetów wszedł Damian Botwina. Jego silna zagrywka wymusiła błędy na przeciwnikach. Uliński posłał piłkę w siatkę, a w dwóch kolejnych akcjach gospodarze popisali się skutecznymi blokami, co dało im prowadzenie 20:16. Set wynikiem 25:19, atakiem ze środka, zakończył Jarosław Papalski.

Na początku czwartego seta gra toczyła się punkt za punkt do stanu 6:6. Błędy kamiennogórzan pozwoliły jednak gościom uzyskać przewagę 9:13, którą wkrótce gospodarze zniwelowali do stanu 16:16. Dobrym blokiem na Ulińskim popisał się Ciesielski, który chwilę później sam został zablokowany przez Nawrockiego i Ciemnego, co dało gościom dwupunktową przewagę (19:21), której nie stracili już do końca i mecz wynikiem 23:25 zakończył Marek Wendykier.

W kolejnej rundzie Pucharu Polski MKS Rosiek Kama Syców zmierzy się ze spadkowiczem parkietów PLS-u Gwardią Wrocław.

MKS Sudety Kamienna Góra – MKS Rosiek Kama Syców 1:3

(22:25, 17:25, 25:19, 23:25 )

Składy zespołów:

MKS Sudety Kamienna Góra: D. Ratajczak, M. Zając, M. Ciesielski, K. Kurpiel, D. Botwina, J. Papalski, K. Ratajczak (libero) oraz B. Jerzyk, B. Baranowski, D. Jakobschy, K. Michno.

MKS Rosiek Kama Syców: P. Ciemny, M. Wendykier, M. Kwasiborski, A. Strzała, P. Nawrocki, M. Uliński, Ł. Murdzia(libero) oraz R. Meier, T. Górski, R. Przystawski.

Zobacz również:

Wyniki Pucharu Polski mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved