Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Porażka Sudetów, Syców rusza na Gwardię

Puchar Polski: Porażka Sudetów, Syców rusza na Gwardię

Porażką gospodarzy 1:3 ( 22:25 , 17:25 , 25:19 , 23:25 ) zakończył się sobotni mecz rozegrany w Kamiennej Górze. MKS Sudety Kamienna Góra po przegranej z MKS Rośkiem Kamą Syców odpadły z rywalizacji o Puchar Polski.

Pierwszy set rozpoczął się dla kamiennogórzan bardzo pomyślnie. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 3:0 i utrzymywali tę przewagę do stanu 5:2. Wtedy to goście zaczęli odrabiać straty i na tablicy widniał wynik 6:7. Ich radość nie trwała jednak długo gdyż as serwisowy Jarosława Papalskiego oraz błąd na siatce Pawła Ciemnego, dały gospodarzom przewagę 10:8. Od tego momentu, aż do stanu 14:16 gra toczyła się równo. Nieskończone ataki kamiennogórzan oraz dobry blok gości doprowadziły jednak do stanu 15:20. Set wynikiem 22:25 zakończył Paweł Nawrocki, który błyszczał w drużynie gości przez cały pierwszy set.

Drugi set to już wyraźna przewaga gości zarówno w ataku jak i na bloku. Trzypunktowa przewaga wypracowana już na początku utrzymywała się do stanu 5:8 i rosła. Dobry blok Kwasiborskiego na Kurpielu oraz Ciemnego i Ulińskiego na Zającu, a także as serwisowy Kwasiborskiego dały gościom przewagę 6:12. Przewaga ta jeszcze wzrosła do stanu 12:20, czego drużyna z Sycowa nie mogła już zmarnować. Set zakończył się wynikiem 17:25 po zepsutej zagrywce Papalskiego.

W trzecim secie gra toczyła się punkt za punkt, do czego przyczyniły się dobre ataki gospodarzy, ale także ich błędy, przez które oddali bardzo wiele punktów. Przy stanie 16:16 na zagrywkę w drużynie Sudetów wszedł Damian Botwina. Jego silna zagrywka wymusiła błędy na przeciwnikach. Uliński posłał piłkę w siatkę, a w dwóch kolejnych akcjach gospodarze popisali się skutecznymi blokami, co dało im prowadzenie 20:16. Set wynikiem 25:19, atakiem ze środka, zakończył Jarosław Papalski.

Na początku czwartego seta gra toczyła się punkt za punkt do stanu 6:6. Błędy kamiennogórzan pozwoliły jednak gościom uzyskać przewagę 9:13, którą wkrótce gospodarze zniwelowali do stanu 16:16. Dobrym blokiem na Ulińskim popisał się Ciesielski, który chwilę później sam został zablokowany przez Nawrockiego i Ciemnego, co dało gościom dwupunktową przewagę (19:21), której nie stracili już do końca i mecz wynikiem 23:25 zakończył Marek Wendykier.

W kolejnej rundzie Pucharu Polski MKS Rosiek Kama Syców zmierzy się ze spadkowiczem parkietów PLS-u Gwardią Wrocław.

MKS Sudety Kamienna Góra – MKS Rosiek Kama Syców 1:3

(22:25, 17:25, 25:19, 23:25 )

MKS Sudety Kamienna Góra: D. Ratajczak, M. Zając, M. Ciesielski, K. Kurpiel, D. Botwina, J. Papalski, K. Ratajczak (libero) oraz B. Jerzyk, B. Baranowski, D. Jakobschy, K. Michno.

MKS Rosiek Kama Syców: P. Ciemny, M. Wendykier, M. Kwasiborski, A. Strzała, P. Nawrocki, M. Uliński, Ł. Murdzia(libero) oraz R. Meier, T. Górski, R. Przystawski.