Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Politechnika Warszawa najlepsza w Iławie

Politechnika Warszawa najlepsza w Iławie

Siatkarze J.W. Construction AZS Politechniki Warszawskiej pokonali w swoim ostatnim meczu w Memoriale Profesora Wiktora Wawrzyczka 3:2 Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa.

Tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w rozgrywanym w Iławie turnieju. – Mecz do łatwych nie należał, wygraliśmy dopiero po tie-break’u – mówi dziewiętnastoletni libero PolitechnikiDamian Wojtaszek. – Przegrywaliśmy już 1:2, ale trener Skorek dokonał kilku zmian. Na boisku pojawili się Mark Siebeck i Anton Kulikovskiy. Wszystko się rozkręciło i na szczęście wygraliśmy to spotkanie – dodaje.

Wojtaszek cieszy się ze zwycięstwa, jednak nie jest do końca zadowolony ze swojego występu. – Mogło być lepiej, zagrałem średnio – twierdzi popularny „Mały”. – Było parę piłek w przyjęciu, które mogłem na pewno lepiej dograć. Przydarzyło mi się także kilka prostych błędów. Przy kontratakach nie dociągałem piłek wystawianych na skrzydło do Radka Rybaka i przyjmujących. W obronie też mogło być lepiej – ocenia krytycznie.Dla J.W. Construction AZS Politechniki Warszawskiej był to drugi towarzyski mecz przeciwko częstochowianom w tym tygodniu. W poprzednim – rozegranym w czwartek w Płońsku – „Inżynierowie” wygrali 3:1. Dzisiejsze spotkanie było trudniejsze, ale miało też pewną stawkę – zwycięstwo w Memoriale Profesora Wiktora Wawrzyczka. – Zwycięstwo w całym turnieju oczywiście cieszy, ale najważniejsze było sprawdzanie zawodników i poszczególnych ustawień – mówi Damian Wojtaszek. – Nie ma jeszcze wyjściowej szóstki, trener Edward Skorek szuka optymalnego składu. W Iławie pokazaliśmy, że cała dwunastka jest w dobrej formie, co istotne jest w perspektywie sezonu Polskiej Ligi Siatkówki.

Damian Wojtaszek konkuruje o miejsce w podstawowym składzie Akademików z bardziej doświadczonym graczem – Radosławem Szymczakiem. Na dzień dzisiejszy rywalizacja nie jest rozstrzygnięta, obaj libero walczyć będą aż do pierwszego meczu PLS. – Cały czas rywalizujemy, jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte – zapewnia Damian. – Radek w Memoriale Profesora Wiktora Wawrzyczka zagrał naprawdę dobrze. Ale do ligi mamy trochę czasu. Na dzień dzisiejszy sam nie wiem jak to będzie.

W następny weekend siatkarze J.W. Construction AZS Politechniki Warszawskiej wezmą udział w kolejnym turnieju towarzyskim – tym razem w stolicy. Ich przeciwnikami w II Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka będą drużyny: Skra Bełchatów, PZU AZS Olsztyn, Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa i Asseco Resovia Rzeszów.

AZS Politechnika Warszawska – Wkręt-Met AZS Częstochowa 3:2

(25:23, 16:25, 23:25, 25:19, 15:12)

Składy zespołów:

J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska: Wiktor Położewicz, Radosław Rybak, Jakub Radomski, Michał Chaberek, Tomasz Kowalczyk, Janusz Gałązka. Zmiany: Rafał Buszek, Mark Siebeck, Anton Kulikovskiy.

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa: Paweł Woicki, Bartosz Janeczek, Marcin Wika, Krzysztof Wierzbowski, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Wojciech Gradowski (libero).

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved