Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Wawrzyczka: Kolejne 3:0 „Inżynierów”

Memoriał Wawrzyczka: Kolejne 3:0 „Inżynierów”

W kolejnym meczu Memoriału Profesora Wiktora Wawrzyczka, J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska pokonała 3:0 Delectę Bydgoszcz. Tylko pierwszy set był wyrównany. W dalszych „Inżynierowie” wręcz zdeklasowali rywali.

Spotkanie to było swoistym debiutem dla dwudziestoletniego atakującego Politechniki – Rafała Buszka. Rafał wyszedł w pierwszej szóstce i zaprezentował się z bardzo dobrej strony. – Łatwo nie było, czułem się trochę stremowany – nieśmiało uśmiecha się zmiennik Radosława Rybaka. – Swój występ oceniam jako przeciętny. Na pewno widać było, że to mój pierwszy mecz na takim poziomie. Debiut zaliczony, teraz powinno być coraz lepiej – twierdzi.

Delecta, dla której nie był to pierwszy turniej towarzyski przed nowym sezonem, zagrała słabo. W jej składzie zabrakło dwóch kluczowych zawodników – reprezentantów Słowacji: Martina Sopko i Michala Cervena, którzy odpoczywają w swoim kraju po mistrzostwach Europy. W Bydgoszczy mają pojawić się dopiero we wtorek lub w środę.Delecta nie była wymagającym przeciwnikiem. W jej składzie zabrakło Słowaków – graczy, którzy mają stanowić o sile tego zespołu w rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki – mówi Rafał Buszek. – Wynik dokładnie oddaje przebieg meczu. Mieliśmy co prawda małe problemy, szczególnie w pierwszym secie, ale wynikało to tylko i wyłącznie z naszej winy oraz z popełnianych przez nas prostych błędów, a nie z dobrej gry rywala.

Szkoleniowcy obu zespołów rozgrywany w Iławie Memoriał Profesora Wiktora Wawrzyczka traktują treningowo i jak twierdzą, nie zwracają uwagi na rezultaty.

Rywale, podobnie jak i my, są w fazie przygotowań do sezonu. Trenerzy obu drużyn sprawdzali poszczególnych zawodników i różne ustawienia – relacjonuje Buszek. – Dzięki temu ja także otrzymałem szansę i rozegrałem prawie cały mecz, co mnie bardzo cieszy.

Delecta Bydgoszcz przez wielu fachowców jeszcze przed inauguracją Polskiej Ligi Siatkówki skazywana jest na porażki i walkę jedynie o utrzymanie.

Po dzisiejszym meczu trudno powiedzieć, czy Delecta będzie w stanie zagrozić nam w rozgrywkach ligowych – twierdzi atakujący Rafał Buszek. – Słowacy, których dziś brakowało, będą stanowić trzon tego zespołu.

Kolejny mecz w Memoriale Wawrzyczka dla siatkarzy J.W. Construction AZS Politechniki Warszawskiej będzie ostatnim w tym turnieju. Ich przeciwnikami będą gracze Wkręt-Metu Domex AZS Częstochowa. Przypomnijmy, że w rozegranym w czwartek w Płońsku meczu towarzyskim siatkarze ze stolicy pokonali częstochowian 3:0.

J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska – Delecta Bydgoszcz 3:0

(25:23, 25:21, 25:17)

Skład J.W. Construction AZS Politechniki Warszawskiej: Pavel Chudik, Rafał Buszek, Przemysław Michalczyk, Anton Kulikovskiy, Marcin Malicki, Tomasz Kowalczyk, Radosław Szymczak (libero) oraz Wiktor Położewicz, Radosław Rybak, Janusz Gałązka.

źródło: siatkowka.azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved