Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Druga rocznica śmierci Arkadiusza Gołasia

Druga rocznica śmierci Arkadiusza Gołasia

Dzisiaj mija druga rocznica śmierci Arkadiusza Gołasia, środkowego reprezentacji Polski i Lube Banca Marche Macerata. Jako kadet zdobył brąz na Mistrzostwach Świata w 1999 r., był również uczestnikiem Olimpiady w Atenach.

Wypadek, który doprowadził do śmierci tego niezwykle utalentowanego siatkarza, przez fachowców uznanego za największą nadzieję polskiej siatkówki, miał miejsce w Griffen, niedaleko Klagenfurtu w Austrii 16 września 2005 r. Samochód, którym Arkadiusz Gołaś wraz z żoną jechał do nowego klubu Lube Banca Marche Macerata niespodziewanie zjechał na prawo i uderzył w betonową podstawę ściany dźwiękochłonnej. Gołaś zginął na miejscu, miał 24 lata.

Urodził się 10 maja 1981 r. w Przasnyszu. Przygodę z siatkówką rozpoczął w Ostrołęce, następnie przenosząc się do MKS MOS Wola Warszawa, gdzie spędził cztery lata. Tam w 1998 r. został wicemistrzem Polski kadetów, rok później sięgnął po srebro mistrzostw Polski juniorów, by w 2000 r. zostać mistrzem Polski juniorów. W latach 2000-2004 w barwach AZS-u Częstochowa występował na parkietach PLS. Właśnie z klubem spod Jasnej Góry trzykrotnie sięgał po wicemistrzostwo Polski, a w 2002 r. został zdobywcą trzeciego miejsca w turnieju Top Teams Cup. W 2004 r. przeniósł się do włoskiego Edibasso Padova, gdzie po roku gry miał przenieść się do Maceraty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki, inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved