Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME seniorów grupa E: Podsumowanie dnia

ME seniorów grupa E: Podsumowanie dnia

W grupie E wszystko już jest jasne. Po porażce 2:3 Serbii z Hiszpanią i zwycięstwie Niemiec nad Francją 3:0, spotkanie Holandii ze Słowacją było tylko formalnością, która nie zmieniła status quo w tabeli.

Mecz Serbii z Hiszpanią można było traktować w kategoriach spotkania kontrolnego dla rozpoznania rywala. Przed jego rozpoczęciem bowiem obie ekipy miały zapewniony awans do półfinału. Jak przystało na ścisłą europejską czołówkę, reprezentacje stworzyły ciekawe i zacięte widowisko. Pierwszy set minimalnie przegrany przez Serbów tylko na chwilę podciął im skrzydła i po porażce 19:25 w drugiej partii, siatkarze z Bałkanów zaczęli odrabiać straty. Dwie kolejne odsłony padły ich łupem. W ostatnim secie lepsi jednak okazali się Iberowie i przypieczętowali tym samym pierwsze miejsce w grupie.

Mecz Niemców z Francuzami miał duże znaczenie dla obu drużyn. Zwycięzca bowiem miał szansę na awans do kolejnych ME bez konieczności kwalifikacji. Bardziej zmotywowani do osiągnięcia tego celu okazali się Niemcy, którzy wyraźnie w trzech setach pokonali swoich zachodnich sąsiadów i to oni zajmą 5. miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju.

Mecz Holandii ze Słowacją miał zacięty przebieg tylko w pierwszych dwóch setach. Najpierw siatkarze z Niderlandów minimalnie wygrali do 28, by w kolejnej partii ulec do 22. To był jednak koniec emocji na dziś. Następne dwie odsłony to wyraźna dominacja Holendrów, którzy wygrywając 3:1 uplasowali się na czwartym miejscu w grupie. Słowacja okazała się najsłabszą ekipą drugiej fazy mistrzostw.

Serbia – Hiszpania 2:3

(24:26, 19:25, 26:24, 25:22, 10:15)

Niemcy – Francja 3:0

(25:14, 25:22, 25:21)

Holandia – Słowacja 3:1

(30:28, 22:25, 25:18, 25:17)