Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlane po pierwszym sprawdzianie

Budowlane po pierwszym sprawdzianie

fot. archiwum

Pięć nowych siatkarek zagrało w barwach Budowlanych podczas towarzyskiego turnieju w Toruniu. Wszystkie spełniły swoją rolę i powinny być wartościowymi wzmocnieniami w I lidze.

Budowlane zajęły ostatecznie drugie miejsce w turnieju z okazji 60-lecia klubu. Przypomnijmy, że w eliminacjach gospodynie pokonały 3:0 TuSpo Getyngę i Pałac WSG Bydgoszcz oraz 3:1 Chemik Police. W finale torunianki uległy 0:3 Skrze Bełchatów.

 

Ze szczególną uwagą trener Ewa Openchowska obserwowała nowe nabytki Budowlanych. W sumie na parkiecie pojawiło się aż pięć siatkarek, które w tym sezonie najprawdopodobniej będą debiutowały w Toruniu. Najlepiej wypadła Maja Soja, która do Budowlanych doszła z Muszynianki Muszyna. Doświadczona siatkarka została wybrana zresztą nowym kapitanem drużyny. – To chyba nasz najlepszy nabytek – podkreśla Openchowska. – Maja wnosi wiele doświadczenia i spokoju w nasze poczynania. Ona najbardziej sprawiła, że z zespołu młodzieżowego staliśmy się solidnym I-ligowcem . 

Kolejne debiutantki to atakujące Michalina Liss i Malwina Konkolewska . Pierwsza ma jeszcze zaległości po średnio udanym poprzednim sezonie, ale potencjałem dysponuje sporym. – Konkolewska od dawna już dysponowała potencjałem na I ligę, ale ma problemy zdrowotne. Wspólnym wysiłkiem próbujemy się z nimi uporać i do inauguracji ligi ma być już w pełnej dyspozycji – tłumaczy szkoleniowiec. Rozgrywająca Ewa Kamińska na zmianę prowadziła grę z Karoliną Filipowicz . To także siatkarka bardzo doświadczona. – Tylko cztery dni trenowała z nami i nie zna jeszcze koleżanek. Dlatego jej występ oceniam pozytywnie – podkreśla Openchowska.

 

Kto wie jednak, czy nie najbardziej zaskoczyła Patrycja Polak, która dołączyła do Budowlanych z Iławy. 16-latka zagrała świetnie w turnieju. Problem w tym, że jej przynależność klubowa nie jest jeszcze jasna. Siatkarka ma za sobą epizod w reprezentacji Polski kadetek i macierzysty klub na razie żąda za nią zbyt dużo pieniędzy, jak na możliwości Budowlanych.

 

Na dziś pewne miejsce w wyjściowej szóstce ma Soja, Konkolewska, Liss i jedyna podstawowa siatkarka z poprzedniego roku Aleksandra Marchlewska . Na rozegraniu równe szanse mają w tej chwili Filipowicz i Kamińska. Trener Openchowska ma jeszcze dylemat na pozycji przyjmującej. Tam konkurują dwie młode siatkarki: Agnieszka Sikorska i Polak.

 

W tej chwili torunianki kontynuują treningi na własnych obiektach. W sobotę spróbują zrewanżować się Skrze Bełchatów za porażkę w finale toruńskiego turnieju. Tyle że teraz stawką będzie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

W następną środę Budowlani zagrają towarzysko z Pałacem Bydgoszcz (w hali „Łuczniczka”), a w weekend mają zaplanowany turniej towarzyski w Ostrołęce. To będzie ostatni sprawdzian przed inauguracją I ligi, którą zaplanowano na 29 września (toruński zespół zagra u siebie z Sokołem Chorzów).

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved