Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ryszard Bosek: Zespół wyrwał się z marazmu

Ryszard Bosek: Zespół wyrwał się z marazmu

- Jesteśmy w stanie wygrać niedzielny mecz z Rosją - uważa mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek. - Nasz zespół najgorsze ma już za sobą. Jednym z kluczy do sukcesu ma być nie oglądanie się na innych.

Niedzielny mecz będzie zupełnie inny niż dotychczasowe – powiedział Ryszard Bosek. – Poprzednie spotkania z Turcją i Belgią nie będą miały znaczenia. Natomiast ważne jest, że tak wysoko Polska wygrała ostatniego seta w sobotę. Po zwycięstwie do jedenastu jest zupełnie inny nastrój. Wzmacnia to pewność siebie. Poza tym w ostatecznym rozrachunku mogą liczyć się małe punkty.

Zdaniem Boska polski zespół wyrwał się już z marazmu w jakim tkwił w trakcie meczu z Belgią oraz w pierwszym secie z Turcją. Później już grał normalnie czyli na swoim wysokim poziomie. Widać było inną atmosferę w drużynie. Zawodnicy po udanej akcji zbiegali się do środka i cieszyli, klepali po plecach.

Jak pokazują wyniki innych spotkań w mistrzostwach Europy nie ma prostych spotkań – powiedział. – Jeżeli był możliwy wynik 3:0 dla Finlandii w spotkaniu z Bułgarią, to coś takiego może zdarzyć się jutro dla Turcji w meczu z Belgią. Ostatnie statystyki rywalizacji tych drużyn wyraźnie wskazują na siatkarzy tureckich. Trzeba jednak pamiętać, że my również ogrywaliśmy Belgię 3:0 i 3:1, a skończyło się tak jak się skończyło.

Jednak, jak podkreślił, nie trzeba rozglądać na innych tylko myśleć o swoim meczu. – W spotkaniu z Rosją należy postawić cel odniesienia zwycięstwa – zakończył Ryszard Bosek.

źródło: pls.pl