Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Zwycięstwo MKS MOS Będzin w Raciborzu

Puchar Polski: Zwycięstwo MKS MOS Będzin w Raciborzu

KS AZS Rafako Racibórz rozpoczęło tegoroczny sezon od porażki u siebie z drużyną MKS MOS Będzin 1:3 w ramach rozgrywek o Puchar Polski.

Mecz rozpoczął się od skutecznego ataku przyjmującego drużyny gospodarzy Karola Galińskiego. Wyrównana walka w secie 1 toczyła się do stanu 5:6 kiedy na zagrywkę w drużynie gości wszedł Damian Miller. Wykonał on 6 bardzo mocnych zagrywek z rzędu, które odrzuciły raciborzan od siatki co skutkowało ich błędami w ataku. Po serii 6 straconych punktów skutecznym atakiem popisał się kapitan gospodarzy Marcin Gonsior. 5 punktowa przewaga uzyskana na początku seta przez drużynę z Będzina utrzymała się do końca tej partii meczu, która zakończyła się wynikiem 20:25.

Drugi set ponownie od prowadzenia rozpoczęli gospodarze po asie serwisowym Karola Galińskiego. Przy stanie 3:3 skutecznym blokiem popisał się środkowy bloku KS AZS Rafko Racibórz Miłosz Zniszczoł i od tego momentu drużyna z Raciborza zaczęła zyskiwać przewagę nad przeciwnikami. Po 2 skutecznych atakach Marcina Gonsiora i Miłosza Zniszczoła gospodarze doprowadzili do 4 punktowej przewagi i przy stanie 10:6 trener gości Albert Semeniuk poprosił o czas dla swojej drużyny. Po przewie siatkarzom z Będzina udało się odrobić 2 punkty ale od stanu 16:14 bardzo dobrze w ataku zagrali Marcin Gonsior oraz Karol Galiński uciekając ponownie na 4 punkty przeciwnikom. Set zakończył się wynikiem 25:20 po skutecznym bloku Karola Galińskiego.

Najwięcej emocji było jednak w secie 3, który po raz kolejny zaczął się od punktu dla gospodarzy po skutecznym ataku ze środka Bartosza Buniaka, który zaraz potem zagrał asa serwisowego. Rafako, po dobrej grze w ataku Karola Galińskiego i bloku Miłosza Zniszczoła, odskoczyło rywalom na 5 punktów doprowadzając do stanu 9:4. Kolejne 3 punkty zdobyli goście po błędach w ataku raciborzan. Przy stanie 9:8 o czas poprosił trener gospodarzy Witold Galiński, po którym znowu udało się zyskać 4 punktowa przewagę nad gośćmi doprowadzając do stanu 13:9. W tym momencie czas dla swojej drużyny wziął Albert Semeniuk. Przerwa ta, okazała się decydująca dla losów tego seta. Zaraz po niej goście dzięki dobrej grze Jacka Picia, odrobili straty i doprowadzili do stanu 14:14. Od tego momentu to oni wyszli na prowadzenie po skutecznych atakach i serwisach Adama Łapuszyńskiego. Przy stanie 16:19 żółta kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy Miłosz Zniszczoł i tym razem to goście zyskali 4 punktowa przewagę , która utrzymywała się do stanu 20:24. Kolejne 3 punkty zdobyli jednak gospodarze. Nie wystarczyło to niestety do wygrania seta ponieważ ostatni punkt zdobył Jacek Pić skutecznym atakiem i zakończył tę partię meczu wynikiem 23:25.

4 set to zdecydowana wygrana MKS MOS Będzin 15:25, którzy od połowy seta grali 4 zawodnikami rezerwowymi. O tak dużej przewadze gości w tym secie zdecydowała mocna zagrywka, a co za tym idzie, słabe przyjęcie w drużynie gospodarzy. Przy stanie 4:7 trener raciborskiej drużyny dokonał jedynej zmiany w meczu. Za przyjmującego Adriana Zdebla wpuścił na boisko Michała Szafirskiego, który niestety nie sprostał zadaniu i popełnił kilka błędów w przyjęciu i ataku. Skutkiem tego było odskoczenie gości na 10 punktów. Przewaga ta utrzymała się do końca spotkania, a mecz efektownym blokiem zakończył Mateusz Leszczawski.

W drużynie KS AZS Rafako Racibórz widać było brak podstawowego rozgrywającego Mariusza Jajusa, którego na parkiecie będzie można zobaczyć dopiero w październiku ponieważ odbywa przeszkolenie wojskowe. Zastępował go Aleksander Galiński, który dobre zagrania przeplatał niedokładnymi i w rezultacie grał nierówno. Słabsza postawa Raciborzan w przyjęciu to natomiast wynik odejścia z zespołu libero Witolda Słaniny. Powrócił on do KS Górnik Radlin. Nowy libero Artur Szmiotka popełnił kilka błędów w przyjęciu. W drużynie gospodarzy wyróżniającymi się zawodnikami byli Marcin Gonsior oraz Miłosz Zniszczoł. Wśród gości natomiast najskuteczniejszy był Adam Łapuszyński. Bardzo dobrze rozgrywał Dariusz Syguła.

Warto podkreślić, iż w drużynie MKS MOS Będzin na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy ponieważ, jak powiedział po meczu trener …nie mamy jeszcze ustalonej podstawowej 6 więc sprawdzam wszystkich zawodników. No i trener będzie miał problem bo wszyscy zagrali dobre spotkanie. Nieobecny był jedynie Grzegorz Nowak, który nie przyjechał z powodów rodzinnych.

KS AZS Rafako Racibórz – MKS MOS Będzin 1:3

(20:25, 25:20, 23:25, 15:25)

Składy drużyn:

KS AZS Rafako Racibórz: Galiński A., Galiński K., Zniszczoł M., Buniak B., Gonsior M., Zdebel A., Szmiotka A (l) oraz Szafirski M.

MKS MOS Będzin:

Syguła D., Siewiorek E., Biegun J., Miller D., Łapuszyński A., Dzierżanowski B., Potera M.(l) oraz Mędrzyk M., Kantor M., Pić J., Leszczawski M., Zborowski D.