Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Przed ME kobiet: Złotka trenują w Szczyrku

Przed ME kobiet: Złotka trenują w Szczyrku

Za tydzień w Moskwie zakończą się ME siatkarzy. W tym samym czasie nasze Złotka będą kończyć przygotowania do swego czempionatu w Belgii i Luksemburgu (20-30 września). Na razie są na zgrupowaniu w Szczyrku.

Zajęcia przebiegają normalnie, pracujemy solidnie jak to u trenera Marco Bonitty – mówi jego asystentka Magdalena Śliwa.

Oczywiście kadrowiczki kibicują naszej męskiej reprezentacji. – Akurat był czas wolny więc mogłyśmy zobaczyć spotkania z Belgią i Turcją. Porażka z Belgią jest trudno wytłumaczalna. Jest to kolejny dowód, że każdego rywala trzeba traktować poważnie. Brak odpowiedniej koncentracji może się zemścić. Polska na pewno jest lepszym zespołem niż Belgowie. Jestem pewna, że był to wypadek przy pracy. W spotkaniu z Turcją wszystko już było normalnie.Od poniedziałku w Ankarze rozgrywany jest kwalifikacyjny turniej do przyszłorocznej World Grand Prix. – Niestety, nie ma w ośrodku gdzie jesteśmy Eurosportu2, który transmituje mecze ze stolicy Turcji – mówi Magdalena Śliwa. – Trudno powiedzieć coś o grze drużyn na podstawie suchych wyników. Zaskakują trochę porażki mistrzyń świata Rosjanek. Można zastanowić się ile w ich wystąpach jest walki o awans, a ile przygotowań do mistrzostw Europy. Dobra gra Turczynek nie zaskakuje. Jest to mocny zespół.

Polska kadra siatkarek jeszcze przez tydzień będzie na treningach w Szczyrku. Potem pojedzie do Niemiec na sparingi z reprezentacją tego kraju. – Jest to bardzo mocny zespół, o czym najlepiej świadczą wyniki w eliminacjach w Ankarze – dodała Śliwa.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved