Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Ósemka Siedlce musiała uznać wyższość Bzury Ozorków

PP: Ósemka Siedlce musiała uznać wyższość Bzury Ozorków

Od porażki zaczęli swoją przygodę z rozgrywkami szczebla centralnego siatkarze UKS Ósemka Elmo Siedlce. Tegoroczny beniaminek II ligi przegrał na własnym parkiecie z Bzurą Ozorków 1-3.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia ambitnie grających siatkarzy z Siedlec. Przy stanie 7:11 trener drużyny gości poprosił o pierwszą przerwę. Efekt tego był natychmiastowy. Drużyna z Ozorkowa odrobiła straty i wyszła na jednopunktowe prowadzenie. W dalszej części seta przewaga została zwiększona i po 20 minutach Bzura wygrała 25:22.

Podobny przebieg miał drugi set, wyrównana walka trwała do stanu 21:21, jednak w tym momencie górę wzięło doświadczenie siatkarzy ubiegłorocznego pierwszoligowca z Ozorkowa. Dzięki atakom Marcina Sadeckiego i blokom Krzysztofa Domagały Bzura wygrała tę partię meczu 25:21. Trzeci set to bezdyskusyjne zwycięstwo siatkarzy Ósemki, którzy niesieni dopingiem licznie zgromadzonej publiczności prowadzili do początku seta, stale powiększając przewagę, by ostatecznie wygrać 25:18. Niestety, to było tyle na co było stać siatkarzy gospodarzy w tym dniu.

W czwartym secie znowu górę wzięło doświadczenie gości, a szczególnie prawie bezbłędnego w ataku Marcina Sadeckiego. Bzura wygrała do 15, a całe spotkanie 3:1 awansując do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Trener Bzury Ozorków Grzegorz Pawłowski był bardzo zadowolony z wygranej i z awansu.

Trener Ósemki Elmo Siedlce Dariusz Prokurat również chwalił swoich podopiecznych. – Z porażki nie robimy tragedii. Graliśmy bez trzech podstawowych zawodników (Rzący, Pierzchalskiego, Kołodzieja). Drużyna z Ozorkowa jest bardzo doświadczona. W ubiegłym sezonie występowała na parkietach I ligi. Przegrana po dobrej grze nie przynosi wstydu. Gratuluję zwycięstwa przeciwnikom i życzę im powodzenia w dalszej grze o Puchar Polski.

UKS Ósemka Siedlce – MKS Bzura Ozorków 1:3

(22:25, 21:25, 25:18, 15:25)

Składy:

Ósemka : Grabkowski, Burzec, Płocki, Michalak, Szataniak, Joszt J., Krawczyk „L” oraz Joszt K.

Bzura: Grabarczyk, Prawda, Domagała, Sadecki, Antosiak, Sęk, Sobczak „L” oraz Dębski