Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME seniorów grupa A: Podsumowanie dnia

ME seniorów grupa A: Podsumowanie dnia

W przedostatnim już meczu grupy A, Holandia niespodziewanie pokonała w trzech setach reprezentację Niemiec. O godzinie 18-tej ostatnie spotkanie zagrają Serbowie z Grekami. Może ono zadecydować o awansie którejś z drużyn.

Mało kto spodziewał się takiego rezultatu. Niemcy, którzy pokonali zarówno Serbów jak i Chorwatów a wcześniej z bardzo dobrej strony pokazali się chociażby na turnieju w Polsce, przegrali w trzech, krótkich setach z Holandią, która stanęła przed groźbą odpadnięcia z turnieju. Oranje nie dopuścili rywali do głosu przez cały pierwszy set, wysoko wygrany do 15. Zacięta walka toczyła się co prawda w partii drugiej, ale ostatniej to Pomarańczowi znów schodzili z boiska jako zwycięzcy. W ostatniej partii zespół z Holandii dokończył dzieła, ratując się tym samym przed odpadnięciem. Tym samym mecz, który zadecyduje o awansie będzie pojedynek Serbii z Grecją.

Najwięcej punktów dla Oranje zdobył Robert Horstink (17) i Christian van der Wel (11), po niemieckiej stronie najlepiej punktowali Bjorn Andrae (6), Stefan Hubner (8) i Jochen Schops (6).Niemcy – Holandia 0:3

(15:25, 24:26, 19:25)

Składy:

Niemcy: Andrae, Hubner, Schops, Dehne, Kromm, Bergmann, Steuerwald oraz Popp, Tischer, Pampel, Gunthor

Holandia: Freriks,Horstink, van der Wel, Kooistra, Bontje, Trommel, Klok oraz Rauwerdink, Snippe, Olieman

Zobacz również:

Wyniki i tabela grupy A

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved