Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Jadar wygrał trzy z pięciu sparingów

Jadar wygrał trzy z pięciu sparingów

Siatkarze Jadaru Sport Radom mają za sobą serię gier towarzyskich. W ciągu czterech dni rozegrali pięć spotkań, z których trzy zakończyły się wygranymi podopiecznych Dariusza Luksa. Wojaże radomian rozpoczęły się w czwartek.

W czeskiej Ostrawie Jadar Sport brał udział w międzynarodowym turnieju z udziałem czterech zespołów. Siatkarze trenera Luksa zaprezentowali się wybornie, wygrywając całe zmagania. Na dzień dobry pokonali w czterech setach wicemistrzów Polski, drużynę Jastrzębskiego Węgla, a potem po pięciosetowych bojach ograli rywali z czeskiej i austriackiej ekstraklasy.

Następnie radomianie przenieśli się do Kępna, gdzie rozegrano III Memoriał Arkadiusza Gołasia. Obok siatkarzy z Radomia w imprezie rywalizowali inni przedstawiciele Polskiej Ligi Siatkówki: gospodarz zawodów Wkręt-Met Domex Częstochowa oraz Resovia Rzeszów i ZAK SA Kędzierzyn-Koźle.O prawo gry w finale memoriałowych zmagań „jadarowcy” zmierzyli się z akademikami z Częstochowy. Mecz zakończył się zwycięstwem rywali Jadaru. Częstochowianie swoją wyższość potwierdzili dopiero w tie-breaku. Radomskiej drużynie pozostała zatem walka o trzecie miejsce w turnieju. Niestety, zespół trenera Luksa doznał drugiej porażki w imprezie. Zdecydowanie lepsi od radomian okazali się zawodnicy Resovii, pokonując przeciwnika bez straty seta.

Towarzyskie gry, zarówno te za naszą południową granicą, jak i na turnieju w Kępnie, były typowymi meczami sparingowymi. Jak podkreśla szkoleniowiec Jadaru Sport, choć wyniki są ważne, to jednak mają drugorzędną wartość. Obecnie zespół jest na etapie eliminowania błędów w swojej grze. Praktycznie w każdym meczu radomianie grali w innym ustawieniu na boisku, testując między innymi różne rozwiązania taktyczne. Opiekun zespołu szczególną uwagę poświęcał na współpracę blok – obrona. Jak sam mówi, jest jeszcze sporo mankamentów, które do startu w PLS trzeba wyeliminować.

Rozegraliśmy pięć spotkań, z których trzy wygraliśmy. Mnie najbardziej cieszy jednak to, że mogliśmy rywalizować z silnymi rywalami. Na tle innych zespołów nie wypadliśmy źle. Owszem, popełniamy błędy, zdarzają się przestoje w grze, ale tego nie da się na tym etapie przygotowań uniknąć. Generalnie mamy pokaźny materiał do analizy. Wiemy, nad czym musimy pracować – oznajmił szkoleniowiec radomskich siatkarzy.

Od poniedziałku radomianie będą przebywać w Szczyrku, gdzie odbędą kilkudniowe zgrupowanie. Co ważne, sztab szkoleniowy ma do dyspozycji wszystkich zawodników, bowiem nikt z graczy nie narzeka na kontuzje. W najbliższy czwartek Jadar Sport poleci do Włoch, gdzie weźmie udział w kolejnym turnieju towarzyskim.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved