Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Centrostal Bydgoszcz wygrał turniej w Jaworze

Centrostal Bydgoszcz wygrał turniej w Jaworze

Podopieczne Jacka Grabowskiego zwyciężyły turniej w Jaworze pokonując w finale Gedanię Gdańsk 3-0. Trzecie miejsce dla Gwardii Wrocław, która również 3-0 wygrała z Politechniką Częstochowską.

Emocjonująco zaczęły się półfinały turnieju piłki siatkowej kobiet w Jaworze. W pierwszym meczu Politechnice Częstochowskiej niewiele brakowało do pokonania Gedanii, ostatecznie gdańszczanki wykazały się dużą odpornością psychiczną i ze stanu 9-11 w tie-breaku potrafiły jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Energa Gedania Gdańsk – SPS Politechnika Częstochowa 3-2

Mimo wygranej przez Centrostal Bydgoszcz z Gwardią Wrocław 3-0 w drugim półfinale również nie brakowało emocji. Pierwszą partię wrocławianki przegrały 25:22, ale w drugiej miały dwie piłki setowe, mimo, że wcześniej przegrywały już 21:14. Szczelny blok bydgoszczanek zdecydował o wygraniu tej newralgicznej dla przebiegu meczu partii 27:25. W trzeciej odsłonie losy seta i meczu toczyły się również do ostatniej piłki, którą to wygrały znów doświadczone zawodniczki LSK 25:23.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz – Gwardia Wrocław 3-0

Mecz o miejsce 3. turnieju wygrała Gwardia Wrocław, która w trzech odsłonach była lepsza od Politechniki Częstochowa. Jedynie w pierwszym secie częstochowianki nawiązały równorzędna walkę z Gwardią, w pozostałych przewaga jeszcze do niedawna zawodniczek LSK nie podlegała dyskusji.

Gwardia Wrocław – Politechnika Częstochowa 3-0

W meczu o prymat turnieju w Jaworze, w starciu dwóch zespołów z LSK, zdecydowanym faworytem był zespół z Kujawsko-Pomorskiego. Na parkiecie Centrostal potwierdził aspiracje faworyta wygrywając pewnie z Gedanią Gdańsk 3-0. W zespole Leszka Milewskiego nie grały co prawda Natalia Nuszel i Kinga Kasprzak, ale nie zmienia to faktu, że Gedania z tym sezonie stanie przed trudnym zadaniem zajęcia w LSK co najmniej tak bezpiecznego miejsca jak tego z rozgrywek 2006/2007.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz – Energa Gedania Gdańsk 3-0