Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Alojzy Świderek: Z meczu na mecz będzie lepiej

Alojzy Świderek: Z meczu na mecz będzie lepiej

- Na pewno czujemy się lepiej. Zespół pokazał, że stać go na dobrą grę - powiedział po dzisiejszym spotkaniu drugi trener naszej reprezentacji, Alojzy Świderek.

25:11 – chyba takiego wyniku spodziewaliśmy się od początku meczu, nie mówiąc już o piątkowym spotkaniu. Co się stało, że nagle chłopcy zaczęli przypominać tą drużynę, którą znamy?

Alojzy Świderek: Wszyscy wiemy, że ten zespół może grać dobrze i zdajemy sobie sprawę, że taki nerwowy mecz w piątek i równie nerwowy początek sobotniego, zdarzają się bardzo rzadko. Trzy zepsute zagrywki pod rząd plus jeden błąd dotknięcia siatki, czyli cztery pierwsze punkty spowodowane naszymi tylko błędami świadczą jedynie o nerwowości, która niepotrzebnie się udziela zawodnikom. Tak się dzieje i z tego trzeba po prostu wyjść.Widać było, że kiedy gra zaczęła układać się po naszej myśli Turcy odpuścili. Nie należy jednak liczyć na to, że Rosjanie również nam odpuszczą. Czy w takim razie nasz zespół będzie w stanie utrzymać koncentrację w niedzielnym spotkaniu?

Uważam, że ta chęć gry u nas – dobrej gry, na jaką jest nas stać – jest ogromna i może to trochę przeszkadzało w tym, żeby w tych dwóch meczach wyjść na prostą. A poza tym paradoksalnie rzecz biorąc, to i Belgia i Turcja atakowały nam „po łokciach”. To nie był ten atak a`la rosyjski na wyższej wysokości. Może się tak zdarzyć, że będziemy grali lepiej przeciwko Rosji blokiem, właśnie dlatego, że ten ich atak będzie po prostu wyższy i z czym, mam nadzieję, będziemy sobie lepiej dawali radę.

Trochę mniej widoczni byli nasi środkowi…

Dwóch środkowych, którzy w piątek grali bardzo dobrze, w sobotę grało o wiele mniej w ataku ale to było spowodowane taktyką. Turcy bowiem, skaczą w ciemno do naszych środkowych i stąd trzeba wystawiać piłkę na drugą linię na środek albo na skrzydła, wtedy ta piłka jest przy pojedynczym bloku albo nawet bez bloku. I tak wiele razy dzisiaj było. Dlatego środkowi wykonywali w sobotnim meczu czarną robotę, nie było ich widać, mimo iż chcieli bardzo atakować. Zawodnicy zmianowi wchodząc chcą dać temu zespołowi jak najwięcej i wydaje mi się, że dobrze spełniają tą rolę.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved