Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlane mają drugą rozgrywającą

Budowlane mają drugą rozgrywającą

fot. archiwum

Siatkarki Budowlanych rozpoczną uroczystości 60-lecie istnienia swojego klubu. Pierwszą odsłoną jubileuszu będzie w najbliższy weekend turniej siatkówki kobiet.

Dla Budowlanych to jednocześnie pierwszy poważny sprawdzian przed inauguracją I ligi. Drużyna jest już po dwóch obozach w Białym Dunajcu oraz Miastku i w tej chwili rozpoczyna ostatni etap przygotowań do ligowego sezonu. Pierwsze sparingi torunianki rozegrały w poprzedni weekend z Budowlanymi Łódź.

 

Jeszcze bez liderki 

W Toruniu Budowlane zagrają w osłabionym składzie. Przerwę w treningach miała ostatnio liderka drużyny Aleksandra Marchlewska, ale powinna już teraz stanąć pod siatką. – W jej wypadku problemem są kolana, które nie wytrzymały przeciążeń treningowych. Teraz już wraca do normalnej dyspozycji fizycznej, ale znamy jej wartość i nie ma sensu ryzykować jej gry – podkreśla trener Ewa Openchowska .

 

Beniaminek I ligi po długich poszukiwaniach wreszcie wzmocnił się za to na pozycji rozgrywającej. Nie udały się rozmowy z rezerwowymi siatkarkami drużyn LSK i ostatecznie do Torunia trafi Ewa Kamińska (ostatni sezon spędziła w AZS Politechnice Radom). 28-letnia siatkarka jest wychowanką Gedanii, potem grała m.in. w Koszalinie, Rumii i Legionovii. O miejsce w podstawowej szóstce Budowlanych będzie rywalizować z Karoliną Filipowicz .

 

W turnieju weźmie udział aż osiem ekip. W grupie A zmierzą się Chemik Police, Pałac II WSG Bydgoszcz, gospodynie i niemiecki zespół Tuspo Weende Goettingen, w grupie B: Skra Bełchatów, Piast Szczecin, Budowlani Łódź i Nike Ostrołęka. Zwycięzcy grup w niedzielę zagrają o pierwsze miejsce, zespoły z drugim miejscem o trzecie itd.

 

Chcą się pokazać

 

Staraliśmy się dobrać mocnych rywali przede wszystkim z I ligi. Są także kluby II-ligowe m.in. z Ostrołęki i Łodzi, ale mają bardzo mocne składy i ambicje walki o awans. Z kolei ekipa z Getyngi prezentuje także podobny poziom – mówi trener Openchowska. – Ten turniej dla nas jest pierwszą okazją zaprezentowania nowej drużyny kibicom, więc zrobimy wszystko, żeby zagrać jak najlepiej i oczywiście wygrać. Liczę, że fanom siatkówki spodoba się nasza gra – dodaje.

 

W przyszłym tygodniu Budowlane zagrają jeszcze sparing z Pałacem Bydgoszcz, a za tydzień czeka je pierwszy oficjalny sprawdzian: pucharowy mecz ze Skrą Bełchatów. Potem jeszcze torunianki pojadą na turniej do Ostrołęcki, a 29 września zainaugurują I ligę pojedynkiem z Sokołem Chorzów.

 

Mecze będą rozgrywane o piątku do niedzieli w dwóch halach: Zespołu Szkół nr 10 na pl. św. Katarzyny (sala 1) oraz Centrum Szkolenia Artylerii przy ul ul.Sobieskiego 36 (sala 2).

 

Terminarz

Piątek: 16.30 Budowlani Ł. – Piast; 18.00 Budowlani T. – Chemik; 19.30 Skra – Nike

Sobota: sala 1: 9.30 Chemik – Gottingen;11.00 Budowlani T. – Pałac; 13.00 Pałac – Gottingen; 16.00 Budowlani T. – Gottingen; 17.30 Chemik – Pałac; sala 2: 10.00 Skra – Budowlani Ł.; 12.00 Piast – Nike; 16.30 Nike – Budowlani; 18.00 Skra – Piast

Niedziela: sala1 : 10.00 mecz o III miejsce; 12.00 mecz o I miejsce; sala 2: 9.00 mecz o VII miejsce; 11.00 mecz o V miejsce

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved