Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superliga: Zemsta za Kazijskiego?

Superliga: Zemsta za Kazijskiego?

Wydawało się, że po aferze dotyczącej odejścia Kazijskiego z Dinamo Moskwa nie ma już śladu. Tymczasem szefostwo klubu niespodziewanie kupiło nowego libero informując innego Bułgara, Teodora Salparowa, że ma szukać nowego klubu.

Na 24 godziny przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w Rosji, libero bułgarskiej kadry, Teodor Salparow został bez klubu. Szefostwo Dinamo Moskwa poinformowało zawodnika, że jest on wolny i może szukać nowego klubu. Dodajmy, że siatkarz przedłużył na kolejny sezon kontrakt z rosyjskim zespołem. Jednocześnie rosyjskie media poinformowały, ze Dinamo kupiło brazylijskiego libero Alana (zmiennika Sergio).

Teraz gdy wszystkie zespoły pozamykały już swoje składy Salparow został bez klubu. – Ta sytuacja bardzo mnie zaskoczyła, ponieważ klub wcześniej zapewnił mnie, że pokładają we mnie ogromne nadzieje na kolejny sezon – przyznał sam zawodnik. – Dwa dni przed rozpoczęciem mistrzostw Europy mówią mi, że nie zamierzają na mnie liczyć w nowym sezonie. Mam kontrakt z zespołem na kolejny sezon. Jestem profesjonalistą, szukam więc innego zespołu. Jest mi ciężko ponieważ chcę grać w silnym zespole. Patrzę w przód i mam nadzieję, że wszystko się rozwiąże.Zawodnik przyznał, że to wola klubu i on nie ma nic do powiedzenia. – Zostałem postawiony przed faktem dokonanym i muszę go zaakceptować. Oczywiście klub jest mi winien odszkodowanie ponieważ mam z nimi ważny kontrakt. Ale teraz nie chcę o tym myśleć, ponieważ zaczynają się mistrzostwa Europy. Nie chciałbym aby to wszystko wpłynęło na moją postawę podczas czempionatu. Nie ma co ukrywać, ze nie jest to miła sytuacja. W najgorszym razie wrócę do Bułgarii, nie ma tam co prawda poziomu europejskiego, ale zawsze to jakiś wariant.

* Wypowiedzi zawodnika za radio Gong

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved