Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mistrzostwa Azji i Oceanii – Australia w ósemce

Mistrzostwa Azji i Oceanii – Australia w ósemce

Kadra Australii, która podczas wakacyjnego tournee po Europie nie prezentowała wysokiej formy, rozgrywa świetne spotkania podczas mistrzostwa Azji i Oceanii. Australijczycy pokonali już m.in Japonię, Koreę i Kazachstan.

W pierwszej fazie turnieju Australijczycy zmierzyli sie z reprezentacjami Indii, Kuwejtu oraz Kazachstanu. Już w pierwszym spotkaniu zaczęło sie źle. Indie wygrały pierwszą odsłonę 25:22. Trener Australii wprowadził więc zmiany. Na boisku pojawił się znany z Jastrzębskiego Węgla, Igor Yudin. Zawodnik dał bardzo dobrą zmianę pozostając na parkiecie już do końca meczu. Australia wygrała mecz 3:1 a Yudin zapisał na koncie zespołu 14 punktów.

Kolejny mecz, przeciwko reprezentacji Kuwejtu był dużo spokojniejszy. Australia kontrolowała przebieg gry od samego początku, a rywale tyle w jednym secie zdołali uzbierać na swoim koncie 15 punktów. Pokazało to różnicę dzielącą obydwa zespoły. Przyjmujący Jastrzębia rozpoczął mecz w pierwszej szóstce i zdobył łącznie 6 punktów.

Ostatni mecz pierwszej fazy rozegrany został z, jak się wydawało się najgroźniejszym rywalem w tej grupie, Kazachstanem. Niezwykle rośli reprezentanci tego kraju nie przestraszyli jednak ambitnych „Kangurów”. Australia ponownie nie straciła nawet seta i pewnie wygrała swoją grupę. Yudin był najlepszym punktującym zawodnikiem na boisku, zapisując na koncie zespołu 14 punktów.

(25-14, 25-20, 25-14)

W ćwierćfinałach Australia zmierzyła się do tej pory z reprezentacjami Japonii oraz Korei. Znów nie było mocnych na tę reprezentację. Mimo, że wszystkie trzy spotkania kończyły się w tie-breaku, Australijczycy wszystkich trzy pięciosetówki kończyli na swoją korzyść.

Na pierwszy ogień poszła kadra narodowa Japonii. Pomimo pierwszego wygranego seta, Japończycy doprowadzili na stanu 2:1. Wtedy jednak Australijczycy zwarli szyki i doprowadzili do tie-breaka, w nim zdecydowanie wygrali 15:9. Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla zdobył w tym spotkaniu 7 punktów.

Następnego dnia rywalem Australii była Korea. I znów o wyniku spotkania decydować musiał tiebreak. Ponownie Yudin i spółka musieli wracać do gry, przegrywając 1:2. Tym razem piąta odsłona była prawdziwym trillerem, zakończonym dopiero przy stanie 20:18. Jak powiedział po meczu Yudin, był to chyba najbardziej emocjonujący mecz w jakim przyszło mu grać. Zawodnik zapisał na koncie zespołu 6 punktów.

Australia - Japonia 3:2
(25-21, 19-25, 20-25, 25-20, 15-9)
Australia - Korea 3:2
(20-25, 25-22, 20-25, 25-21, 20-18)

Mistrzostwa Azji i Oceanii trwaja do 9 września.