Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME seniorów grupa A: Podsumowanie dnia

ME seniorów grupa A: Podsumowanie dnia

W jedynym dziś meczu grupy A Serbia gładko pokonała reprezentację Holandii 3:0. Jutro kolejne spotkania zespołów grupy A, Grecja zmierzy się z Holandią a dzisiejsi zwycięzcy walczyć będą z drużyną z Niemiec.

„Oranje” tylko w pierwszym secie walczyli do samego końca o wygraną, w kolejnych partiach popełniali bardzo dużo błędów i przegrali zdecydowanie.

Pierwsza odsłona była najbardziej wyrównana, dopiero w końcówce Serbom udało się zdobyć dwupunktową przewagę i utrzymać ją do samego końca, co pozwoliło im na zwycięstwo 25:23.

W partii drugiej Holendrzy wciąż starali się nawiązywać walkę z zespołem trenera Igora Kolakovića, ale własne błędy, słaba gra w obronie i dobrze funkcjonujący serbski blok nie pozwoliły im wygrać także i tego seta – „Plavi” zwyciężyli dość spokojnie 25:21.

Ostatnia partia była najsłabsza w wykonaniu „Pomarańczowych”, którzy już na samym początku stracili kilka punktów i pozwolili Serbom dyktować warunki. Ci spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń, a kolejne pomyłki Holendrów tylko powiększały ich przewagę. W ostatniej akcji meczu Ivan Miljković zaatakował po holenderskim bloku w aut, Serbia wygrała 25:18 i cały mecz 3:0.

Serbia – Holandia 3:0

(23:25, 21:25, 17:25)

Składy drużyn:

Holandia: van Gendt (K), Horstink, Klok (L), Kooistra, Olieman, Bontje, Trommel oraz Freriks, van der Wel, Rauwerdink, Snippe

Serbia: Janić, Samardžić (L), Grbić (K), Nikić, Gerić, Milijković, Podraščanin oraz Boškan