Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wygrana Jadaru w sparingu

Wygrana Jadaru w sparingu

Jadar Sport Radom zwyciężył w rozegranym we wtorek sparingu z pierwszoligową Avią Świdnik 3:1. Było to drugie towarzyskie spotkanie obu drużyn w ramach przygotowań do występów w sezonie 2007/08.

W wyjściowym składzie na boisko wybiegli Piotr Lipiński, Marco Liefke, Sebastian Pęcherz, Maciej Pawliński, Adam Nowik i Bartosz Gawryszewski oraz jako libero Premysl Obdrzalek. Radomianie szybko objęli prowadzenie 7:1 i do końca seta kontrolowali sytuację. Podobny przebieg miała druga odsłona meczu, w której bardzo dobrze funkcjonował radomski blok. W kolejnej partii, trener Luks zmienił wszystkich zawodników, łącznie z libero. Radomianie dalej grali dobrze, seryjnie zdobywając punkty. Trzy asy z rzędu zaserwował Wojciech Żaliński. Rywale zdobyli w tym secie zaledwie 10 punktów. W ostatniej odsłonie, zawodnicy Jadaru zaczęli popełniać błędy, co wykorzystali rywale, wygrywając seta.

W porównaniu do pierwszego sparingu zagraliśmy znacznie lepiej w bloku – ocenia trener Luks. – Niestety, w czwartym secie popełniliśmy zbyt wiele błędów. W sparingach będziemy obserwować głównie siebie i analizować własną grę. Szansę dostawać będą wszyscy, w różnych ustawieniach.

Dziś siatkarze otrzymali dzień wolnego. Jutro rano wyjeżdżają na turniej do Czech, gdzie wieczorem zmierzą się w pierwszym meczu z Jastrzębskim Węglem.

Jadar Sport Radom – Avia Świdnik 3:1

(25:16, 25:15, 25:10, 21:25)

Składy:

Jadar: Lipiński, Liefke, Pęcherz, Pawliński, Nowik, Gawryszewski – Obdrzalek (libero) oraz Macionczyk, Owczarski, Żaliński, Kocik, Kokociński, Bucki, Słomka

źródło: echodnia.eu, gazeta.pl