Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wrzesień siatkarek Gwardii Wrocław

Wrzesień siatkarek Gwardii Wrocław

fot. archiwum

Już w środę gwardzistki rozegrają pierwsze mecze kontrolne. W Brzegu Dolnym spotkają się z Centrostalem Bydgoszcz. Następnie turniej w Jaworze, Puchar Polski, zawody w Dippoldiswalde i Wisła Kraków na inaugurację sezonu.

Po miesiącu przygotowań siatkarki Gwardii Wrocław rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do sezonu, w którym to czasie zazwyczaj dominują mecze kontrolne. Na pierwszy "ogień" już w najbliższą środę pójdzie Centrostal Focus Park Bydgoszcz z trenerem Jackiem Grabowskim . Dwa mecze w Brzegu Dolnym z czołowym teamem LSK pozwolą wstępnie ocenić, w którym miejscu przygotowań jest wrocławski zespół.

 

Z Centrostalem gwardzistki zagrają również w ten weekend na turnieju w Jaworze, a oprócz siatkarek z kujawsko-pomorskiego należy spodziewać się ciekawych pojedynków m.in. z Gedanią Gdańsk, białoruskim zespołem z Grodna, SPS Politechniką Częstochowa czy z beniaminkiem I ligi z Pszczyny. 

Kolejnym ważnym sprawdzianem ekipy trenera Rafała Błaszczyka przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych będzie oficjalny mecz w ramach Pucharu Polski, w którym to zespół zmierzy się ze zwycięzcą pary: Politechnika Śląska – MCKiS Jaworzno. Mecz jest zaplanowany na 15.09.2007 we Wrocławiu.

 

Międzynarodowy turniej w Dippoldiswalde zakończy ostatni etap przygotowań przed inauguracją ligi. Wrocławianki u naszych zachodnich sąsiadów spotkają się z całą czołówką Bundesligi m.in. z mistrzem Niemiec z Drezna. W tym czasie rywalki wrocławskiej drużyny rozpoczną już zmagania I-ligowe (Gwardia ma wolny los w pierwszej kolejce-red.).

 

Póki co, wrzesień zapowiada się atrakcyjnie, a przed zespołem Gwardii, zbudowanym na innych podstawach niż w roku ubiegłym, pierwsze konfrontacje, w których padnie kilka wstępnych odpowiedzi na temat możliwości ciekawego zespołu jaki został stworzony w tym sezonie w stolicy Dolnego Śląska.

 

Gwardia Wrocław – Centrostal Bydgoszcz

g.11.00 i 17.00

 

Autor: Dariusz Gintowt

 

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved