Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polskie siatkarki w Szczyrku

Polskie siatkarki w Szczyrku

Po krótkim odpoczynku kadra polskich siatkarek spotkała się we wtorek wieczorem w Szczyrku. Od środy rozpoczną się przygotowania do mistrzostw Europy w Belgii i Luksemburgu (20-30 września). Zgodę na dwudniowe spóźnienie otrzymała Maria Liktoras.

Nasz środkowa przebywa w Szczecinie pod opieką lekarską. Ma jeszcze drobne problemy z kolanem i trener Marco Bonitta uznał, że lepiej będzie gdy w warunkach klinicznych zajmie się trapiącą ją dolegliwością.

Nasza filozofia jest niezmienna – mówi trener Marco Bonitta. – Pracujemy solidnie, a na zawody jedziemy, żeby zwyciężać. W mistrzostwach Europy chcemy awansować do finału, żeby zakwalifikować się do Pucharu Świata. Przypomnijmy, że po serii znakomitych występów nasza reprezentacja awansowała po raz pierwszy w historii do finałowego turnieju World Grand Prix. Odniosła tam jedno zwycięstwo nad Włoszkami.Właśnie z tym zespołem miały zostać rozegrane w Treviso dwa spotkania kontrolne. Ostatecznie jednak dzięki zabiegom menadżera reprezentacji Marka Brandta do spotkań kontrolnych dojdzie z Niemkami w Heidelbergu.

Nazwałbym je bardziej wspólnymi treningami niż sparingami – powiedział Marek Brandt. – Niemki są bardzo silnym zespołem. Ze względów logistycznych ten rywal nam bardzo pasuje. 15 września wylecimy z Katowic, a 16 i 17 września w Heidelbergu będziemy mieć sprawdziany z niemieckim zespołem. Następnego dnia po tych zajęciach udamy do Hasselt. Właśnie w tej belgijskiej miejscowości Polska rozegra mecze pierwszej fazy turnieju z Czechami, Bułgarią i Hiszpanią.

Przypomnijmy, że Niemki ostatnio pokonały trzy razy Serbię w meczach kontrolnych. Wczoraj w Ankarze rozpoczął się turniej kwalifikacyjny do World Grand Prix 2008. Mamy tam swoich ludzi – mówi Marek Brand. – Co będziemy chcieli miec na temat naszych rywalek, to będziemy mieli.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved