Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlani Toruń: Niezły skład na pierwszą ligę

Budowlani Toruń: Niezły skład na pierwszą ligę

fot. archiwum

Ewa Openchowska, trenerka siatkarek Budowlanych Toruń opowiada o przygotowaniach swojego zespołu do nadchodzącego sezonu i zmianach kadrowych, które zaszły w drużynie.

Drużyna jest już po dwóch obozach…

 

Tak, wszystkie założenia treningowe zostały zrealizowane. W Białym Dunajcu i Mastku naprawdę ciężko pracowaliśmy nad formą. Teraz powoli schodzimy z obciążeniami i rozpoczynamy treningi specjalistyczne. Mamy w składzie wiele dziewczyn, do szkoły przyszło sporo utalentowanej młodzieży. Jest duża walka o miejsce w dwunastce i pod tym względem także obozy były pozytywnym doświadczeniem. 

Ma Pani już gotowy skład na mecz inauguracyjny I ligi?

 

Przede wszystkim na każdą pozycję mam przynajmniej dwie siatkarki, więc jest w czym wybierać. Małe znaki zapytania dotyczą dwóch miejsc w wyjściowej szóstce. W ciągu najbliższych dni będziemy testować pewne ustawienia.

 

Wciąż nie udało się pozyskać nowej rozgrywającej.

 

Były z tym spore problemy, ale powoli zbliżają się do końca. W najbliższych dniach powinniśmy sfinalizować transfer jednej siatkarki, która ma zagrać w turnieju w Toruniu w najbliższy weekend. Ale to nie znaczy, że Karolina Filipowicz będzie rezerwową. Uważam, że ona ma wystarczający potencjał, żeby prowadzić grę drużyny w I lidze. Potrzebowaliśmy jednak wzmocnień, żeby była odpowiednia konkurencja.

 

Blisko zespołu przez pewien czas była Sandra Cabańska?

 

Ostatecznie chyba zostanie w Legionovii. Mamy sporo dziewczyn na jej pozycji, poza tym sama Sandra zbyt długo zwlekała z decyzją. Przeciągała rozmowy, aż w końcu zdecydowaliśmy się na inny wariant. Mam taki zespół, jaki chciałam mieć, to naprawdę niezły skład na I ligę.

 

Jak Pani ocenia pierwsze dwa sparingi?

 

Budowlani Łódź to drużyna II-ligowa, ale mająca w planie awans. Skład tak naprawdę ma na czołówkę I ligi, z Małgorzatą Niemczyk na czele. Przeciwko nam zagrała w optymalnym ustawieniu i wyniki uważam za bardzo wartościowe.

 

Wyniki sparingów:

Budowlani Łódź – Budowlani Toruń 3:1 i 0:3

 

Budowlani Toruń : Soja, Laskowska, Sikorska, Konkolewska, Liss, Filipowicz, Januszewska (l) oraz Kowalska, Petrowska, Mordaka (nie grała z powodu urazu kolan Aleksandra Marchlewska)

 

Rozmawiał: Joachim Przybył

 

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved