Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Brazylijczyk na testach w Bełchatowie

Brazylijczyk na testach w Bełchatowie

W treningach Mistrza Polski będzie uczestniczył brazylijski atakujący - Alex Damiao. W poprzednim sezonie był najlepszym punktującym ligi izraelskiej, gdzie występował w Macabi Tel Aviv. Zajęcia ze Skrą rozpocznie w środę na siłowni.

W treningach Mistrza Polski będzie uczestniczył brazylijski atakujący – Alex Damiao. W poprzednim sezonie był najlepszym punktującym ligi izraelskiej, gdzie występował w Macabi Tel Aviv. Zajęcia ze Skrą rozpocznie w środę na siłowni.

Konrad Piechocki, wiceprezes PGE Skry, twierdzi, że przyjazd Brazylijczyka na sprawdziany nie przesądza jeszcze o jego zatrudnieniu w zespole mistrza Polski. – Dostaliśmy ofertę od agencji menedżerskiej, dlatego postanowiliśmy sprawdzić Damiao. Tego zawodnika zna też trener Daniel Castellani, który wystawił mu pozytywną ocenę. Ale decyzję podejmiemy dopiero po testach – dodaje Piechocki.Damiao występuje na tej samej pozycji, co Mariusz Wlazły. Czy zainteresowanie Brazylijczykiem ma związek z kłopotami reprezentanta Polski? – Nie, bo jesteśmy przekonani, że problemy Mariusza zostaną szybko rozwiązane. A poza tym nie można wyobrazić sobie Skry bez Wlazłego. To jak drink bez alkoholu (śmiech).

Przypomnijmy, że szkoleniowcy podjęli decyzję, iż dotychczasowy zmiennik Wlazłego – Paweł Maciejewicz – będzie próbowany na pozycji przyjmującego, zaś do kadry włączono Dominika Witczaka z drugiego zespołu. W ostateczności jest jeszcze Piotr Gruszka.

Ten ostatni nie pojechał na mistrzostwa Europy z powodu kontuzji nogi. W poniedziałek po raz pierwszy po urazie, którego doznał dwa tygodnie temu, ćwiczył z klubowymi kolegami. Na razie tylko na siłowni. – Pracuje głównie nad górnymi partiami mięśni, a nogę obciąża profilaktycznie – opowiada Jacek Nawrocki, drugi trener PGE Skry. Na pewno Gruszka nie będzie mógł wystąpić w pierwszych w tym sezonie sparingach z Lokomotivem Charków (w piątek o godz. 17 i w sobotę o 11), ale w pierwszej kolejce ligowej – 28 września – już raczej tak.

Być może już dziś do byłego kapitana reprezentacji Polski dołączy w Bełchatowie Wlazły. – Mam się spotkać z trenerem Castellanim, który przygotuje dla mnie plan zajęć. Jestem pewien, że będę się po nich dobrze czuł – opowiada najlepszy polski siatkarz. W poniedziałek Wlazły był w Warszawie, gdzie spotkał się z kolegami z kadry, którzy przygotowywali się do wylotu do Rosji. Rozmawiał także ze szkoleniowcami. – Prawdopodobnie 20 września polecę z Raulem Lozano na badania do Barcelony – opowiada. – Do tego czasu będę trenował w klubie.

Konrad Piechocki mówił o Wlazłym z Waldemarem Wspaniałym, wiceprezesem ds. sportowych PZPS. – Ustaliliśmy, że do leczenia zawodnika włączy się też Skra. Mamy jakieś pomysły – opowiada Piechocki.

Jeśli Wlazły i Gruszka na dobre zaczną ćwiczyć, trener Castellani będzie miał do dyspozycji 11 siatkarzy. Na razie pracuje z dziewięcioma zawodnikami: Maciejem Dobrowolskim, Bartłomiejem Nerojem, Krzysztofem Stelmachem, Radosławem Wnukiem, Pawłem Maciejewiczem, Dawidem Gunią, Mikołajem Sarneckim, Dominikiem Witczakiem i Robertem Milczarkiem. Pozostali, a więc Michał Bąkiewicz, Daniel Pliński, Janne Heikkinen i Stephane Antiga, dołączą do kolegów po 16 września, kiedy zakończą się mistrzostwa Europy. Ostatni – Dan Lewis – przyjedzie w styczniu.

Alex Damiao:
Wzrost: 2,08m
Ur: 19/06/1981

Reprezentacja Brazylii:
U18 -1998
U20 - 2000
2002 - BRAZIL NATIONAL TEAM - TO WORLD LEAGUE

Kluby:
OLYMPIKUS-BRAZIL - 97/2000
BARAO - 2001/2002
UCS - 2002/03
AZUL/ARGENTINA: 03/04
LORETO/ITÁLIA- 2004/05
MACABI/ISRAEL- 2006/07

źródło: gazeta.pl, skra.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved