Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Brazylijka w Kaliszu?

Brazylijka w Kaliszu?

Kaliskie Winiary zrezygnowały z zatrudnienia Amerykanki, Rachel van Meter. Teraz testują zaś zawodniczkę z Brazylii. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych, która ostatnio występowała w CV Teneryfa, była już jedną nogą w Winiarach.

Podpisała nawet z Winiarami umowę przedwstępną. Winiary ją jednak rozwiązały, gdy zasięgnęły języka na jej temat. – Otrzymaliśmy pewne informacje od jej byłego menedżera. Wygląda na to, że nie pasowałaby charakterem do naszego zespołu. Ponoć nie należy do walecznych zawodniczek, a my takich nie potrzebujemy – wyjaśnił powody rezygnacji Mariusz Pieczonka, drugi trener Winiar.

W miejsce Amerykanki na testy do Kalisza przybyła brazylijska siatkarka Fernanda Janaina Cassia de Oliveira. Fernanda ma 25 lat i mierzy 179cm, w ostatnim sezonie była podstawową zawodniczką niemieckiego Schweriner SC, z którym wywalczyła Puchar Niemiec, srebrny medal mistrzostw Niemiec oraz 3. miejsca w pucharze Top Teams. – Będziemy się jej uważnie przyglądać. Dobrze prezentuje się technicznie, ale brakuje jej motoryki – ocenił Pieczonka.Siatkarki Winiar obecnie przebywają na zgrupowaniu w Międzybrodziu Bialskim. W Beskidach trenować będą do środy. W połowie września wezmą udział w międzynarodowym turnieju w Brazylii.

źródło: calisiassk.pl, gazeta.pl, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved