Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Wadim Chamuckich: Im starszy, tym lepszy

Wadim Chamuckich: Im starszy, tym lepszy

Postawiony kołnierz, podwinięte rękawy koszulki oraz ogień w oczach – to wizytówka Wadima Chamuckich jednego z najbardziej doświadczonych rozgrywających na świecie. Po dwóch latach przerwy siatkarz powrócił do reprezentacji Rosji.

Katarzyna Fraś: Mówi się, że po mistrzostwach świata w Japonii “Sborna” rozpoczęła pod wodzą nowego trenera, Władimira Alekno swoje nowe życie. Zgadza się Pan z tą opinią?

Wadim Chamuckich:Nasza współpraca z trenerem Alekno układa się bardzo dobrze, ale najważniejsze jest podejście do pracy, zarówno moje jak i pozostałych zawodników. Teraz tworzymy bardzo zgrany kolektyw. Każdy z nas znalazł w nim swoje miejsce i dobrze się czuje w kadrze. Jestem zadowolony z obecnego stanu, dlatego mam nadzieję, że tak dalej będzie wyglądało nasze “nowe życie”.A co było przyczyną słabego występu Rosji w ostatnich mistrzostwach świata. Może brak atmosfery w drużynie?

Nie należę do osób, które lubią oceniać pracę innych. Szczerzę mówiąc nie zastanawiałem się nad przyczynami porażki w Japonii. Faktem jest, że drużyna była mocna i siódma lokata nie odzwierciedliła w pełni jej możliwości. Trudno mi powiedzieć, co się działo wewnątrz zespołu, bo mnie w Japonii nie było.

Zoran Gajić nie powołał Pana na mistrzostwa świata twierdząc, że mając na uwadze igrzyska olimpijskie w Pekinie, należy stawiać na bardziej perspektywicznych graczy. Władimir Alekno, który objął posadę po Serbie, nie wyobrażał sobie kadry bez pana.

Ne będę ukrywał, że gra w drużynie narodowej jest dla mnie wielkim zaszczytem. Jestem dumny z tego, że mogę reprezentować swój kraj. Mogę się tylko cieszyć, że w moim wieku jestem potrzebny kadrze i są tacy, którzy chcą mnie jeszcze w niej widzieć.

Przed nam najważniejsza impreza tego sezonu – mistrzostwa Europy. Kto będzie walczył o główne trofeum?

Nie chciałbym nikogo klasyfikować kto jest gorszy, a kto lepszy. Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach reprezentują zbliżony poziom i każdy ma szansę na zdobycie złotego medalu. Faworytów nie brakuje. Z pewnością groźne będą Polska, Francja, Bułgaria oraz Włoch. Oczywiście my też mamy zamiar walczyć o mistrzostwo. Trudno jednak jest dzisiaj przewidzieć komu we wrześniu się powiedzie, a komu powinie się noga. Każdy może wygrać. Niech zatem zwycięży najlepszy!

Więcej w „Super Volley”

źródło: Super Volley

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved