Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki Muszynianki – Fakro przed sparingami

Siatkarki Muszynianki – Fakro przed sparingami

W sobotę i niedzielę siatkarki Muszynianki - Fakro rozegrają swój pierwszy przedsezonowy sparing. Ich rywalem będzie drużyna czeskiej ekstraklasy siatkarek - VK Prostejov.

Mamy już zaplanowany cykl sparingów i turniejów przed rozpoczęciem sezonu. Nie jest on uzależniony od składu, jakim będziemy dysponować (chodzi o udział siatkarek Muszynianki-Fakro w spotkaniach reprezentacji – przyp. red). Po meczach z Czeszkami w następny weekend zagramy z mielecką Stalą, po czym rewanż z Prostejovem. Potem weźmiemy udział w turnieju w Jarocinie, Poznaniu, Bydgoszczy – powiedział trener siatkarek Muszynianki- Fakro Muszyna Bogdan Serwiński.

Na początku października siatkarki z Muszyny pojadą do Szczyrku na 10-dniowy obóz.W zespole z Muszyny nadal występować będzie 11 zawodniczek. Serwiński nie zdecydował się jeszcze na włączenie do kadry pierwszego zespołu juniorki.

W nadchodzącym sezonie zespół z Muszyny znów będzie rywalizował w europejskim pucharach. Tym razem w Challenge Cup – Muszynianka-Fakro zagra z zespołem Luka Bar z Czarnogóry. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Muszynie 24 lub 25 listopada, natomiast rewanż w miejscowości Bar 1 lub 2 grudnia (dokładna data uzależniona jest od decyzji telewizji).

Wiadomo, że większość najlepszych zawodniczek Serbii i Czarnogóry gra poza granicami kraju. Nie mamy więc co się spodziewać, że nasz rywal to jakaś potęga. Podchodzimy jednak do tego zespołu na tyle poważnie, na ile możemy. Nie dysponujemy bowiem żadnymi możliwościami, aby uzyskać na temat tej drużyny szersze informacje. Może to się jednak uda, bo do dwumeczu pozostało jednak trochę czasu – powiedział Serwiński.

źródło: inf. własna, interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved