Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Przed ME: Serbowie lepsi od Włochów

Przed ME: Serbowie lepsi od Włochów

Reprezentacja Serbii, która zaledwie tydzień temu wyjechała z Polski, udała się do Włoch. Tam podpieczni Igora Kolakovica mają w planach dwa sparingowe mecze z Włochami. W pierwszym lepsi okazali się goście.

Warto dodać, że na boisku nie pojawił się as serbskiej kadry, Ivan Miljković. Mimo to Serbowie okazali się lepsi, wygrywając w pięciu setach 3:2 (22:25, 25:18, 25:21, 24:26, 16:25). Obydwa zespoły przed meczem umówiły się na rozegranie pieciu partii. Wszystkie liczone było do dwudziestu pieciu punktów. Serbowie rozpoczęli mecz szóstką Janić, Podrascanin, Starović, Boskan, Gerić, Grbić oraz Samardzić. Na zmianach pojawiał się Nikić. Najlepiej punktował środkowy, Marko Podrascanin, który zdobył dla swojego zespołu 22 punkty. Tuż za nim z dorobkiem 18 punktów uplasował się zmiennik Miljkovića, Sasa Starović.

Włosi wybiegli na parkiet w składzie Paparoni, Tencati, Fei, Cisolla, Mastrangelo, Vermiglio oraz Farina. W trakcie spotkania na boisku pojawili się również Savani, Perazzolo, Martino, Semenzato, Mattera oraz Sala. Po włoskiej stronie bombardierem okazał się Alessandro Fei, który zdobył 28 punktów. Nieźle spisywali się równiez Alberto Cisolla (10 punktów) oraz Luigi Mastrangelo (8 punktów).Kolejne spotkanie obydwu zespołów zaplanowane zostało w regionie Calabria na południu Włoch w czwartek.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved