Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Poznań będzie gościć Złotka?

Poznań będzie gościć Złotka?

Jest zgoda władz miasta na zgłoszenie Poznania do organizacji Mistrzostw Europy siatkarek w 2009 r. Może to doprowadzić do tego, że... stolica Wielkopolski otrzyma turniej Grand Prix w 2008 r.

Polska będzie organizatorem Mistrzostw Europy w 2009 r. Impreza ta miała być początkowo rozgrywana w dwóch miastach – Łodzi i Katowicach. Niedawno zapadła jednak decyzja, by organizacją zajęły się cztery polskie miasta. Pojawił się pomysł, aby jednym z nich był Poznań. Koszt ubiegania się o tego typu imprezę to milion złotych. Władze miasta miały się zastanowić i podjąć decyzję. I podjęły.

Jest zgoda – informuje Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Miasta. – Pismo z naszym akcesem skierował już do Polskiego Związku Piłki Siatkowej prezydent miasta Ryszard Grobelny.W piśmie tym władze miasta zgłaszają swą kandydaturę do organizacji ME 2009, w tym – uwaga – także do goszczenia grupy z udziałem Polek. Akces ten może doprowadzić do tego, że w Poznaniu organizować będziemy… turniej Grand Prix!

Otrzymałem zgłoszenia od sześciu polskich miast, tj. Łodzi, Katowic, Poznania, Gdańska, Wrocławia i Bydgoszczy. Wszystkie chcą gościć ME, ale mogą to zrobić tylko cztery – mówi Mirosław Przedpełski, prezes PZPS. – W ciągu dwóch tygodni, tzn. przed kongresem w Moskwie podejmiemy decyzję. Postaramy się tak porozdzielać imprezy, aby każde ze zgłoszonych miast było zadowolone. Jeżeli zatem nawet Poznań nie otrzyma organizacji Mistrzostw Europy, otrzyma inną dużą imprezę siatkarską. – Na przykład turniej Grand Prix? – pytamy. – Tak, na przykład Grand Prix – mówi prezes Przedpełski.

Przypomnijmy, że Polska po raz trzeci z rzędu otrzymała prawo organizacji u siebie turnieju Grand Prix i w związku z tym została zwolniona z eliminacji, które za kilka dni ruszają w Ankarze. Poprzednie polskie turnieje odbyły się w Bydgoszczy i Rzeszowie. Jeśli nie otrzymamy organizacji ME, turniej Grand Prix w 2008 r. trafi zapewne do Areny.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved