Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Politechnika Częstochowska przed ligą

Politechnika Częstochowska przed ligą

fot. archiwum

Końcówka sierpnia i początek września to okres niezwykle pracowity dla siatkarek SPS-u Politechniki. Częstochowianki wróciły właśnie z Akademickich Mistrzostw Polski, przed nimi pierwsze mecze Pucharu Polski, a pod koniec września liga.

Częstochowskie studentki trenują od połowy lipca. Już na początku cyklu treningowego wywalczyły brązowy medal w Chorwacji, gdzie w tym roku odbywały się Akademickie Mistrzostwa Europy, później były na obozie przygotowawczym w Wiśle, a następnie w Łodzi rywalizowały o prymat w Polsce w rozgrywkach studenckich.

 

Akademickie Mistrzostwa Polski nie ułożyły się po myśli zawodniczek SPS-u. W fazie grupowej jeden mecz przegrały walkowerem, później okazały się gorsze od późniejszych złotych medalistek AZS-u Poznań, wygrały jedynie z lokalnym rywalem Częstochowianką i tym samym nie zdołały awansować do półfinałów. W spotkaniach o miejsce 5.-7. SPS ponownie bez straty seta ograł Częstochowiankę oraz AZS Opole i tym samym zakończył turniej na 5. pozycji. Częstochowianka była szósta. 

Liczyliśmy na wyższą pozycję, ale względy pozasportowe zadecydowały o miejscu, które zajęliśmy – tłumaczy menedżer SPS-u Janusz Majkusiak .

 

W pierwszej drużynie trenuje obecnie 12 zawodniczek. Być może w najbliższych dniach do kadry dołączy jeszcze Wiesława Siuda , wychowanka Częstochowianki, która w minionym sezonie grała w pierwszoligowym MMKS-ie Dąbrowa Górnicza. – Wiesia zadeklarowała chęć gry w naszej drużynie, my jesteśmy zainteresowani pozyskaniem jej. Być może już w najbliższych dniach uda się nam załatwić wszelkie formalności – dodaje Majkusiak . – Chcielibyśmy jeszcze znaleźć zmienniczkę dla Magdy Pietroczuk – twierdzi menedżer SPS-u. – Do inauguracji ligi zostało jeszcze kilka tygodni, zobaczymy, może ktoś jeszcze do nas dołączy .

 

W następnym tygodniu podopieczne trenera Andrzeja Solskiego grać będą w turnieju w Jaworzu, 15 września rozegrają pierwszy mecz Pucharu Polski, a dwa tygodnie później rozpoczną walkę o ligowe punkty.

 

Są karnety

 

W siedzibie SPS-u Politechniki, al. Armii Krajowej 23/25 można kupić karnety na mecze siatkarek SPS-u Politechniki w sezonie 2007/2008. Cena 200 zł. Karnety upoważniające do wejścia zarówno na spotkania ligowe, jak i pucharowe będą sprzedawane od poniedziałku do piątku, w godz. 10-15.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved