Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Winiarski: Forma rośnie

Michał Winiarski: Forma rośnie

Michał Winiarski był jednym z jaśniejszych punktów polskiej reprezentacji zarówno podczas Ligi Światowej, jak i Memoriału Huberta Wagnera. Jutro wybierze się z drużyną do Paryża na turniej towarzyski, który poprzedzi ME.

Czuję, że moja forma rośnie. Żadna z drużyn w tej chwili nie prezentuje jeszcze wspaniałej dyspozycji, bo jesteśmy na etapie jej budowania. Optymalnie ma być podczas wrześniowych mistrzostw Europy. Niepotrzebnie w kraju podnosi się szum, że jesteśmy słabi. Trzeba pamiętać, że wyszliśmy na boisko po długiej przerwie. Za nami dwutygodniowy urlop, a potem dwutygodniowe ciężkie zgrupowanie w Spale – powiedział Michał Winiarski.

Czy jest coś, co może pokrzyżować reprezentacji szyki na mistrzostwach?Michał Winiarski: – Tak, chociażby „niemiłe niespodzianki”, czyli kontuzje. Może być tak, że do Moskwy pojedziemy z jednym rasowym atakującym. Nie wiadomo, jak skończy się sprawa problemów ze skurczami Mariusza Wlazłego, to dla nas ogromny cios, wielka strata. Doszła jeszcze kontuzja naszego kapitana Piotra Gruszki, który już zgodził się grać na ataku. Jakieś fatum nas dopadło i nie wygląda to różowo. Wiadomo, że i z Grześkiem Szymańskim też nie do końca jest jasna sprawa, narzeka on bowiem na ból kolana. Wszyscy czekamy na wyniki. Nawet jak Piotrek się wyleczy, to i tak wypada na jakiś czas z treningów, z całego szkoleniowego rytmu. Jednak takie są uroki sportu, borykanie się z problemami jest wliczone w naszą profesję, trzeba nauczyć się je przezwyciężać.

źródło: Super Volley

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved