Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Małgorzata Glinka zagra w Ankarze

Małgorzata Glinka zagra w Ankarze

Małgorzata Glinka weźmie udział w turnieju w Ankarze. W reprezentacji Polski wystąpią zawodniczki, które ostatnio mniej grały. Zespół poprowadzi Magdalena Śliwa. W tym samym czasie trener Bonitta będzie przygotowywał kadrę do ME na zgrupowaniu w Szczyrku.

Zbiórka została wyznaczona na 4 września. Ekipa do Ankary odleci 1 września.

Małgorzata Glinka była z nami w Azji na turniejach World Grand Prix, ale nie grała tylko trenowała – powiedziała Magdalena Śliwa. – Ona potrzebuje udziału w spotkaniach. Wczoraj reprezentacja Polski wróciła z Ningbo, gdzie w finałowym turnieju WGP zajęła szóste miejsce, najwyższe w historii swoich startów. Odniosła jedno zwycięstwo nad Włochami. Wcześniej wygrała sześć spotkań w fazie grupowej.Trochę nam gra w Ningbo nie udała – powiedziała Magdalena Śliwa. – Nie wyszedł pierwszy mecz z Brazylią, a wicemistrzynie świata były do ogrania. Na pewno drużyna czuła się zmęczona, szczególnie mentalnie. Po turnieju w Rzeszowie miałyśmy trzy porażki. Był to pierwszy sprawdzian po długim zgrupowaniu w Szczyrku. Wcześniej nie miałyśmy grania. Tie breaki z USA i Chinami pokazały nam, że w zespole tkwią ogromne możliwości. Te mecze dodały drużynie nadziei.

Jak podkreśliła asystentka Marco Bonitty w zespole obecnie jest dużo wiary. Z optymizmem patrzymy w przyszłość. W Ningbo oglądałyśmy nasze najgroźniejsze rywalki w mistrzostwach Europy. Według Magdaleny Śliwy w walce o medale decydujące mogą być mecze z Holandią, Rosją i Włochami.

W reprezentacji w WGP zagrały, oprócz utytułowanych zawodniczek, również debiutantki. Siatkówka jest grą zespołową i na wynik składa się gra wszystkich zawodniczek – powiedziała Magdalena Śliwa. – Oczywiście warto tutaj podkreślić bardzo dobrą postawę Mileny Sadurek, Eleonory Dziękiewicz i Anny Podolec. Dwie pierwsze debiutowały w wielkiej imprezie. Jak wypadły? Najlepiej chyba świadczy nagroda indywidualna dla najlepszej blokującej Eleonory Dziękiewicz. To wyróżnienie cieszy, ono dodaj skrzydeł. Ania Podolec już wcześniej była na dużych imprezach, ale jest to zawodniczka bardzo młoda i pokazała w Azji jak wiele już umie.”

W szerokiej kadrze na mistrzostwa Europy jest również nazwisko Magdaleny Śliwy. – Na razie nikt nie został skreślony – mówi asystentka trenera Bonitty. – Każda z dziewczyn ma szanse zagrać w czempionacie, również te które wystąpią w Ankarze oraz ja.

W Ankarze Polska eliminacje do WGP 2008 będzie mogła potraktować szkoleniowo. Nasz kraj został, decyzją FIVB, przyjęty jako jedyny w Europie do przyszłorocznego cyklu. W Polsce odbędzie się też jeden z turniejów. Wcześniej podobne zawody organizowała Bydgoszcz oraz Rzeszów.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved