Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadeci już w Polsce

Kadeci już w Polsce

Reprezentacja Polski kadetów zajęła na Mistrzostwach Świata 5. miejsce. Po długiej podróży dotarła wreszcie do ojczyzny. Zawodnicy wczoraj o godz. 20.50 wylądowali na warszawskim lotnisku "Okęciu".

Powrót z Meksyku, gdzie uczestniczyli w mistrzostwach świata kadetów i zajęli piątą lokatę, nasi młodzi siatkarze długo będą pamiętać. Podróż trwała aż trzydzieści godzin i była bardzo męcząca. Już w Warszawie, kiedy chłopcy poczuli się jak w domu, okazało się, że zaginęło kilka bagaży.

Podróż była wyczerpująca – relacjonuje atakujący polskiej ekipy Jan Król. – Najpierw samolot z Mexicali do Mexico City. Tam przesiadka do Paryża, a dopiero później z Paryża do Warszawy. Jednak na lotnisku w stolicy czekała na nas nieprzyjemna niespodzianka. Podczas podróży zaginęło kilka bagaży. Swoich podróżnych toreb nie otrzymał Szymon Piórkowski, trener Karol Janaszewski, lekarz Romuald Lewicki i ja. Nie wiadomo, kiedy bagaże dotrą do Polski.Polskie siatkarki, wracając z Ningbo – z turnieju finałowego World Grand Prix, do Polski także leciały przez Paryż. I im też zaginęły bagaże. Być może problem jest właśnie na lotnisku Charlesa De Gaulle’a – śmieje się Janek.

Kiedy pada pytanie, czy jest zawiedziony występem na mistrzostwach świata i brakiem medalu, już nie jest mu do śmiechu. – Oczywiście, że jestem zawiedziony! Chociaż piąte miejsce mimo wszystko cieszy – odpowiada. – Mogliśmy ugrać medal, podium było naprawdę w naszym zasięgu. Z każdym z medalistów graliśmy tie-breaki. Poza tym w całym turnieju przegraliśmy dwa mecze, w tym tylko jeden, który ostatecznie zaważył na niezdobyciu przez nas krążków. Co ciekawe, Chiny i Francja, srebrni i brązowi medaliści, przegrali więcej meczów od nas i stanęli na podium. Ale taki jest sport. Nie zawsze trzeba wszystko wygrywać, żeby zdobyć medal i nie zawsze, wygrywając większość meczów, ten medal się zdobywa. Najlepszym przykładem są Niemcy, którzy z dwiema porażkami na koncie zajęli dopiero dziesiątą lokatę. – kończy Król

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved