Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Radomski desant w Kielcach

II liga: Radomski desant w Kielcach

W ekipie siatkarzy drugoligowego KS Jadar Radom szykują się spore zmiany w składzie. Wydawało sie, że kadra jest już ustalona, jednak w ostatnim czasie doszło do nieoczekiwanych zmian.

Oto do Fartu Kielce, który od tego sezonu będzie występował w drugiej lidze, przenosi się trójka graczy radomskiej drużyny. Na dzień dzisiejszy pewne jest, że w ekipie kielczan zagra środkowy bloku Jadaru Paweł Daleszak. Zawodnik nosił się z zamiarem opuszczenia Radomia już wcześniej. Pojawiły się informacje, że pozyskaniem zawodnika zainteresowani są działacze Morza Szczecin. Ostatecznie zawodnik dogadał się z Fartem i będzie występował w tym zespole. Bliscy przejścia do klubu z województwa świętokrzyskiego są także atakujący Sławomir Jungiewicz oraz kolejny środkowy Michał Długosz.

Odejście tych graczy spowoduje niemałe zawirowania. Szczególnie chodzi mi o Jungiewicza, który trenował z nami na obozie w Kielnarowej. Nie ukrywam, że był szykowany na pozycję pierwszego atakującego. Jeśli odejdzie do Kielc, będziemy musieli poszukać innych rozwiązań – powiedział trener KS Jadar Wojciech Stępień.Zmiany w kadrze radomian dotyczą także wzmocnień zespołu. Jest już niemal pewne, że w sezonie 2007/08 na rozegraniu w drużynie pojawi się Piotr Skrok, który po występach we Francji wrócił do rodzinnego Radomia. Z kolei na pozycji libero zagra Paweł Biliński, jeszcze niedawno awizowany jako nowy libero WTS Warka. – Obaj trenują z nami i wydaje się, że zagrają w naszych barwach – oznajmił Stępień. – To doświadczeni siatkarze, z których będziemy mieli spory pożytek – dodał.

Obecnie zespół wkroczył w kolejny etap przygotowań do startu w lidze. Zawodnicy ćwiczą głównie w hali Publicznego Gimnazjum nr 13 przy ulicy 25 Czerwca. Od poniedziałku do piątku gracze „zaliczają” po dwie jednostki treningowe. Na początek września trenerzy planują pierwsze mecze sparingowe. Przeciwnikami radomian w grach towarzyskich będą między innymi lokalni rywale w drugiej lidze – zespoły WTS Warka i KKS Armat Kozienice.

Tymczasem działacze KS Jadar przygotowują zorganizowanie Festiwalu Siatkówki, który miałby się odbyć na przełomie października i listopada. Według projektu imprezy w turniejach w Radomiu zagrają zespoły różnego szczebla rozgrywek, od ekstraklasy przez ekipy drugoligowe po zespoły młodzieżowe. Siatkarskie zmagania w grodzie nad Mleczną mają spore szanse na realizację. W tym okresie nastąpi przerwa w rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki i wiele zespołów może chcieć wykorzystać ten czas na dodatkową pracę szkoleniową.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved