Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Piast Szczecin skompletował skład

I liga: Piast Szczecin skompletował skład

fot. archiwum

Wczoraj wieczorem Edyta Rzenno, jako ostatnia zawodniczka Piasta Szczecin podpisała ostateczny kontrakt. Oznacza to, że zespół Piasta jest już kompletny i może ze spokojem przygotowywać się do rozgrywek ligowych.

Faktycznie, podpisanie kontraktu zajęło nieco więcej czasu, niż przewidywałam początkowo, ale doszliśmy z prezesem Kulbiejem do porozumienia – mówi Edyta. – Rozmowy nie należały do najłatwiejszych, ale prezes wykazał dużo zrozumienia i w efekcie wczoraj wieczorem podpisaliśmy ostateczną umowę. Z tego co wiem, byłam ostatnia w kolejce, a pozostałe dziewczyny podpisały swoje kontrakty jeszcze w ubiegłym tygodniu, więc można powiedzieć, że jesteśmy już w komplecie.

 

Pytana o przygotowania do rozgrywek ligowych opowiada: – Po dwutygodniwoym obozie w Dziwnowie dostałyśmy od trenera kilka dni wolnego. Przydało się i to bardzo, bo ze zgrupowania wróciłyśmy zwyczajnie zmęczone, ale szczęśliwe, że przygotowanie kondycyjne już za nami. Od ubiegłego poniedziałku pracujemy już nad zgraniem i techniką w Szczecinie. Niestety, nie możemy korzystać z naszej hali w Szczecińskim Domu Sportu, bo trwa tam remont. Tymczasowo trenujemy w hali Gimnazjum nr 35, gdzie zresztą trenują chyba wszystkie zespoły z SDS-u. Po nas przeważnie na parkiet wchodzą siatkarze z Morza albo koszykarze. 

O swoim nowym zespole Edyta mówi: – Zdążyłyśmy się już nieco poznać z dziewczynami. Sprzyjał temu dwutygodniowy obóz, ale zdarzyło nam się już także wspólne wyjście do klubu. Dziewczyny przyjęły nas – "nowe" – bardzo przyjaźnie. Choć oczywiście bez tradycyjnego wkupnego się nie obejdzie – dodaje ze śmiechem. – Z pewnością lepsze poznanie na gruncie towarzyskim ma przełożenie na zgranie na boisku. Najbliżej trzymam się z Małgosią Plebanek , z którą znałam się już wcześniej, a teraz tymczasowo mieszkamy razem.

 

Na koniec dodaje: – Tegoroczny cel Piasta jest wysoki, ale wierzę, że jest w naszym zasięgu. Chcemy zająć jak najwyższą lokatę w lidze, a być może pokusić się o jakąś niespodziankę. W najbliższych tygodniach na pewno zagramy w kilku turniejach. Na jednym z nich spotkam się z koleżankami z Piły, prawdopodobnie rozegramy także sparing z moją wcześniejszą drużyną – BKS Bielsko-Biała. Wszystkie bardzo liczymy na naszych kibiców, a szczególnie na to, że będą z nami "na dobre i na złe". Choć oczywiście chciałabym, żeby tych "złych" chwil było jak najmniej. Mam nadzieję, że nas – nowe dziewczyny w Piaście – kibice przyjmą tak samo ciepło jak przyjął nas zespół.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved