Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Francja w osłabionym składzie na mistrzostwa

Francja w osłabionym składzie na mistrzostwa

Kłopoty kadrowe przed mistrzostwami Europy przeżywa nie tylko ekipa Polaków. W Moskwie nie wystąpią Frantz Granvorka i Oliver Kieffer z Francji.

Kieffer doznał wczoraj urazu uda, Granvorka natomiast uszkodził mięsień. Zawodnicy będą wykluczeni z treningu na czas ok 4-6 tygodni.

Oczywiście chodzi tu o dwóch najważniejszych zawodników naszej drużyny. Nie mniej jednak nie składamy broni i będziemy walczyć w Rosji – deklaruje trener Philippe Blain.Jedynym plusem zdarzenia będzie szansa gry, którą otrzymają inni zawodnicy. Antonin Rouzier będzie miał okazję pokazania postępu swojej gry, który wypracował podczas letnich zgrupowań kadry.

Nie wiadomo na razie, kto zastąpi kontuzjowanych zawodników. Prawdopodobne jest jednak powołanie Ludovica Castarda z Paris-Volleyball.

To nie koniec problemów zespołu francuskiego. Ze składu wypadł także grający na pozycji libero Jean-François Exiga nie zagra w mistrzostwach Europy 2007. Jego miejsce zajmie Hubert Henno, który po rocznej przerwie został ponownie powołany do reprezentacji w lipcu tego roku.

Trzynastu Francuzów z przewidzianej wcześniej piętnastki zawodników weźmie udział w rozgrywanym od czwartku paryskim turnieju, w którym wystąpi m.in. reprezentacja Polski.

Po pladze kontuzji, która nawiedziła drużynę trójkolorowych, trener Philippe Blain będzie musiał skreślić tylko jednego zawodnika przy wyborze dwunastki na mistrzostwa Europy.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved