Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Dodatkowe powołania Caprary

Dodatkowe powołania Caprary

Do przygotowań do mistrzostw Europy (20-30 września, Belgia, Luksemburg) trener Rosji Giovanni Caprara powołał do kadry trzy zawodniczki, które nie grały w ostatnim cyklu Grand Prix - Olgę Sażyną, Jekatierinę Kabieszową i Jewgieniję Starcewą.

Reprezentacja Rosji wróciła do kraju z Ningbo we wtorek, środa była dniem wolnym, a w czwartek spotka się na zgrupowaniu w Nowogorsku – powiedział sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Siatkówki Władimir Patkin. – Tam zaczniemy przygotowania do mistrzostw Europy. O jakimś konkretnym planie mówić nie możemy. Od 3 do 9 września będziemy musieli zagrać w kwalifikacjach do przyszłorocznej Grand Prix. Nie rozumiem w jaki sposób CEV mógł wyznaczyć taki termin tych zawodów. Jest to nieporozumienie. Dopiero co zakończyliśmy cykl turniejów z długimi, międzykontynentalnymi przelotami, ze zmianami stref czasowych. Zawodniczkom zabraknie nawet możliwości, żeby dojść do siebie.

Giovanni Caprara, jak podkreślił sektretarz generalny, powołał trzy dodatkowe zawodniczki, żeby zwiększyć w kadrze konkurencję. Wspomniana trójka grała w składzie Rosji II w ostatnim Memoriale Borysa Jelcyna oraz Uniwersjadzie w Bangkoku. Do Turcji poleci szesnaście zawodniczek. Są to: rozgrywające – Marina Akułowa, Swietłana Akułowa, Jewgienija Starcewa, atakujące i przyjmujące – Lubow Sokołowa, Olga Fatiejewa, Natalia Safronowa, Jekatierina Gamowa, Jelena Godina, Tatiana Koszelewa, środkowe – Julia Mierkułowa, Julia Siedowa, Natalia Alimowa, Anna Iwanowa, Olga Sażyna, libero: Swietłana Kriuczkowa, Jekatierina Kabieszowa. Skład reprezentacji na turniej w Ankarze trener ustali na miejscu. Na razie o składzie sbornej na mistrzostwa Europy mówić za wcześnie – podkreślił Władimir Patkin.Władimir Patkin podkreślił, że niektóre europejskie reprezentacje są w nierównym położeniu. Holandia, która wygrała tegoroczną WGP zrezygnowała z udziału w kwalifikacjach do przyszłorocznej – powiedział Patkin. – Spokojnie szykuje się do mistrzostw Europy. Polska zagra w Turcji poza konkursem (Władimir Patkin mówiąc te słowa nie wiedział o wycofaniu Polski – red.). Nie rozumiem za jakie zasługi FIVB już zagwarantowała Polsce udział w WGP 2008. O sportowym aspekcie tej decyzji wprost nie wypada mówić.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved