Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Triumf Holenderek

WGP: Triumf Holenderek

Reprezentacja Holandii bez porażki zakończyła tegoroczny występ w finałach Grand Prix. Oranjes wygrały dziś 3:2 z Rosją i tym samym zwyciężyły w całym turnieju.

Mecz lepiej rozpoczął się udanym atakiem Chane Staelens. Rosjanki jednak szybko opanowały swoją grę i wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Holenderki potrafiły popisać się efektowną pogonią, zdobywając szcześć punktów z rzędu. Ostatnie słowo w tej partii należało jednak do Rosjanek, które wygrały 25:21.

Drugiego seta mocnym uderzeniem zaczęły Holenderki, obejmując prowadzenie 8:4. Dzięki dobrej grze Mariny Akułowej Rosjankom udało się zmniejszyć ten dystans, ale wtedy piąty bieg wrzuciły Oranjes. Nasze wschodnie sąsiadki nie potrafiły skutecznie skończyć swoich ataków, ani też obronić ciosów Holenderek, które zwyciężyły w tej partii do 18.O trzeciej odsłonie tego meczu mistrzynie świata z pewnością będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Wynik 25:13 dla Holandii zrobi za najlepszy komentarz do obrazu gry w tej części.

Wydawało się, że Rosjanki już pogodziły się z porażką. Nic bardzej mylnego. Mistrzynie świata podniosły się i głównie za sprawą Ljubow Sokołowej i Natalii Alimowej wyrównały stan meczu, wygrywając seta 25:20.

Na więcej już jednak Rosjanek nie było stać. „Latające Holenderki” zmierzały prosto po piąte zwycięstwo i tytuł mistrzowski tegorocznego Grand Prix. Oddały rywalkom tylko 8 punktów w tie-breaku i pozostało im już tylko świętować końcowy triumf.

Holandia – Rosja 3:2

(21:25, 25:18, 25:13, 20:25, 15:8)

Składy zespołów:

Holandia: K. Staelens, Ch. Staelens, Wensink, Flier, Visser, Stam, van Tienen (libero) oraz Huurman, Blom, Fledderus

Rosja: M. Akułowa, Gamowa, Godina, Sokołowa, Merkułowa, Alimowa, Kriuczkowa (libero) oraz Safronowa, Sedowa,

Po meczu powiedzieli:

Giovani Caprara (trener reprezentacji Rosji): Gratulację dla przeciwniczek. Reprezentacja Holandii wykonała dosonałą pracę przez ostatnie dwa lata. Pan Selinger pokazał jak rozwijac drużynę. Ciężko pracowali, dobrze grali i byli cierpliwi. To wielki sukces i holandia na niego zasłużyła. Moja drużyna grała lepiej niż wczoraj, ale to nie wystarczyło. Mieliśmy problemy z kondycją zarówno fizyczną jak i mentalną. Czeka nas dużo pracy, aby podnosić swój poziom.

Ljubow Sokołowa (kapitan reprezentacji Rosji): Po pierwsze gratulacje Holenderkom za zdobycie złotego medalu. Zagrałyśmy lepiej niż wczoraj. To był dobry mecz, dobry wynik, ale niestety porażka na końcu.

Avital Selinger (trener reprezentacji Holandii): To wielki zaszczyt usłyszeć komplement od szkoleniowca drużyny Rosji. Pracowaliśmy bardzo ciężko i teraz są tego efekty. To duże osiągnięcie dla holenderskiej siatkówki. Zdobylismy pierwszy tytuł wielkiej światowej imprezy. Jestem dumny z moich zawodniczek. Przed meczem powiedziałem siatkarkom, żeby były cierpliwe i grały mądrze, bo mimo że jesteśmy silną drużyną, Rosja jest jeszcze mocniejsza. Od drugiego seta drużyna grała lepiej, znalazła luki w rosyjskiej ścianie.

Ingrid Visser (kapitan reprezentacji Holandii): To wielka niespodzianka wygrać z Rosjankami. Wykonałyśmy w tym tygodniu świetną pracę. Chciałabym pogratulować moim koleżankom z drużyny, trenerowi i sztabowi szkoleniowemu. To świetne uczucie. Jestem dumna z tego co tu zrobiłyśmy.

Zobacz także:

Wyniki i tabela rundy finałowej WGP

Fotogalerie – World Grand Prix 2007

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved