Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Srebro dla Chin

WGP: Srebro dla Chin

W ostatnim meczu tegorocznego finału Grand Prix reprezentacja Chin bez straty seta pokonała Brazylię i tym samym utrzymała drugie miejsce w ostatecznej klasyfikacji.

Bez większych problemów udało się Chinkom pokonać reprezentację Brazylii. Zawiodły czołowe połoudniowoamerykańskie atakujące, co na pomeczowej konferencji podkreślał trener Chinek, Chen Zhonghe, który określił ich grę jako poniżej poziomu. Poparł go trener Brazylii, Jose Roberto Guimaraes: Myślę, że mieliśmy dziś słabe serwy, a libero Chin odbierał dobrze. Chińskie atakujące grały o poziom lepiej niż moje i jak powiedziała kapitan, zbyt dużo błędów, z których skorzystały chińskie siatkarki. W trzecim secie Chiny miały już całą grę pod kontrolą.

Kapitan reprezentacji Brazylii, Albuquerque Carolina, całą winę za przegraną upatruję w czym innym: Zagrałyśmy dobrze na początku, ale od drugiego seta, straciłyśmy całą naszą koncentrację.Trener Chinek sam osobiście był zadowolony z gry swoich podopiecznych: Jestem zadowolony z tego, co osiągnęliśmy. Pokazaliśmy wystarczającego ducha i zagraliśmy dla grania bez myślenia o wyniku. Brazylia jest drużyną żywiołową, ale my pokazaliśmy więcej niż oni. Kapitan reprezentacji Chin Zhou Suhong po wygranym meczu uważa, że brazylijska drużyna to swego rodzaju… monumet: Brazylia jest światową drużyną, uważałyśmy na nie, ale Brazylijki nie zagrały dobrze, one podtrzymują tylko „pomnik”. Musimy pracować naprawdę cieżko przed Olimpiadą.

Sporo miejsca w pomeczowych wypowiedziach zajęły opinie o zwycięstwie w całym turnieju Gran Prix reprezentacji Holandii. Chen Zhonghe uważa, że Holenderki zagrały dobrze i przełamały wszystkie bariery tkwiące w ich głowach: One się naprawdę cieszą z gry, co też pokazują w trakcie gry. Natomiast Jose Roberto Guimaraes już dobrą grę holenderskich siatkarek zauważył w kwalifikacjach, a potem od zwycięstwa nad Chinami było tylko lepiej: W mojej opinii grają radosną siatkówke z wielką determinacją.

Chiny – Brazylia 3:0

(25:21, 25:21, 25:13)

Składy:

Chiny: Yang Hao, Wei Qiuyue, Ma Yunwen, Zhou Suhong, Xue Ming, Li Juan, Zhang Xian (libero) – Zhang Yuehong, Xu Yunli

Brazylia: Albuquerque, Pequeno, Gattaz, Claudino, Coimbra, Castro oraz Xavier (libero), de Souza, Menezes, Bidias, Silva

Zobacz także:

Wyniki i tabela rundy finałowej WGP

Fotogalerie – World Grand Prix 2007

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved