Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Przed ME: Bułgaria… zremisowała z Grecją

Przed ME: Bułgaria… zremisowała z Grecją

Do niecodziennego w siatkówce wyniku doszło podczas sparingowego meczu Greków z Bułgarami. Zespoły umówiły się na rozegranie czterech setów. Doszło do remisu.

W ostatnim meczu przeciwko Grekom nie zagrał as Bułgarów, Matej Kazijski. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki zawodnik poczuł ból w ramieniu i trener Stoew zadecydował o odpoczynku dla siatkarza. Jak powiedział trener Bułgarów nie jest to problem, który eliminuje zawodnika z turnieju we Francji czy mistrzostw Europy, ale lepiej „dmuchać na zimne”.

Bułgarzy przegrali dwie pierwsze odsłony 21:25, 19:25. Jednak dwa następne sety padły łupem brązowych medalistów ostatniego mundialu 25:21, 25:16. Kolejny świetny mecz rozegrał Bojan Jordanow, który był najlepiej punktującym zawodnikiem Bułgarii. Zapisał na koncie zespołu 20 punktów. W związku z absencją Kazijskiego, w pierwszej szóstce pojawił się niechciany w Kędzierzynie, Todor Aleksiew. Zawodnik również zebrał dobre recenzje. Zdobył łącznie 16 punktów, w tym dwa blokiem.W środę Bułgarzy odlatują do Francji na towarzyski turniej „Tournoi de France” gdzie zagrają z Polakami, Francuzami oraz Holendrami. – Zespół ma jeszcze rezerwy. – mówi Martin Stoew.Do tej pory pracowaliśmy głównie nad fizyką. Mecze z Grekami to był nasz pierwszy sprawdzian po okresie treningowym.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved