Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Plan minimum wykonany

Plan minimum wykonany

To były trzy historyczne tygodnie polskiej siatkówki kobiecej. Po raz pierwszy polskie siatkarki pokonały mistrza olimpijskiego Chiny. Po raz pierwszy znalazły się w finałowym turnieju World Grand Prix. Tam również odniosły pierwsze zwycięstwo w gronie najlepszych.

Polska wygrała też dwa turnieje w jednym cyklu.

Przypomnijmy, że Polki odniosły w sumie w tegorocznej WGP siedem zwycięstw, w tym sześć w fazie grupowej. Zajęły w końcowej klasyfikacji szóste miejsce – najwyższe w historii swoich startów. Trzecie Włochy, z którymi Polki wygrały w niedzielę 3:0, miały tylko o jedno zwycięstwo więcej.Zakładaliśmy odniesienie co najmniej jednego zwycięstwa w Ningbo – powiedział trener Marco Bonitta. – Plan minimum wykonaliśmy. Nie ma oczywiście pełnej satysfakcji.

W opinii wielu obserwatorów można było pokusić się o zwycięstwa w meczach z Chinkami i Holenderkami.

Ważne, że zamknęliśmy pozytywnie start w Ningbo – powiedział trener Polski. – Wygrana z wicemistrzyniami Europy podniosła morale drużyny. Forma fizyczna jest cały czas świetna. Polska wraca z Ningbo do Warszawy przez Paryż. Ze stolicy Francji sztab włoski uda się do Włoch. Siatkarki spodziewane są w kraju ok. 14.30 we wtorek.

WGP jest ważne, ale jest etapem przygotowań do mistrzostw Europy – mówi Marco Bonitta. Polska ma miejsce w przyszłorocznej Grand Prix. W Ankarze o awans nie musi walczyć. Zagrają tam zawodniczki, które ostatnio występowały rzadziej.

Obóz w Szczyrku przed ME rozpocznie się 5 września. Dzień wcześniej wyznaczona została zbiórka.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved