Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Po wygranej z Indiami Polacy zagrają o 5. m.

MŚ kadetów: Po wygranej z Indiami Polacy zagrają o 5. m.

Polska reprezentacja kadetów pokonała w pierwszym meczu o miejsca 5-8 siatkarzy z Indii 3:1. Jutro Polacy zagrają o piąta lokatę z Belgią, którą już raz pokonali podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Meksyku.

Od początku lepiej w mecz weszli Hindusi, którzy rozpoczęli od prowadzenia 7:3. Ich przewaga nie utrzymała się jednak długo, Polacy bowiem konsekwentnie zmniejszali dystans. Do 20 punktu toczyła się zacięta walka, ale nasz rozgrywający Fabian Drzyzga zdobyciem punktu dał znak reprezentacji Polski do zrywu i set zakończył się wygraną biało-czerwonych 25:20.

W drugim secie siatkarze Indii zagrrali uważniej i przez całą partię kontrolowali sytuację na parkiecie. Na pierwszą przerwę techniczną zeszli prowadząc 8:7, a potem stopniowo „odskakiwali” naszej drużynie. Świetny fragment rozegrał Jacob Haven, który poprowadził swoją ekipę do zwycięstwa 25:20 i wyrównania stanu meczu.

Trzecia partia toczyła się bez historii pod dyktando Polaków. Nasi siatkarze szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie i spokojnie dowieźli przewagę do końca, wygrywając 25:18.

Czwarty set lepiej rozpoczęli biało-czerwoni. Głównie dzięki mądrej grze Macieja Krzywieckiego i Mateusza Jasińskiego Polacy objęli dwupunktowe prowadzenie. Hindusi nie złożyli jednak broni i na drugę przerwę techniczną to oni schodzili z większym o „oczko” dorobkiem punktowym. To był jednak ostatni zryw naszych rywali. Polacy wygrali tego seta 25:23 i tym samym zagrają o 5. miejsce z Belgią.

Nie zagraliśmy tak, jak potrafimy. Wpadliśmy w jakąś depresję po tym, jak straciliśmy szansę walki o medale – powiedział po meczu Mandeep Singh, kapitan zespołu Indii.

Spróbujemy wygrać jutrzejszy mecz z Brazylią, ale wszystko zależy od zawodników – stwierdził trener indyjskiej drużyny, Bir Singh Yadav. – Nie wygramy, jeśli zawodnicy nie pokażą pełni swoich możliwości.

Jestem bardzo zadowolony z tej wygranej, ponieważ daje nam możliwość walki o piąte miejsce z Belgią. Znamy ten zespół bardzo dobrze i mamy ich rozpracowanych taktycznie – mówił Maciej Krzywiecki, kapitan polskiej reprezentacji.

Jesteśmy wśród sześciu najlepszych drużyn na świecie i jestem z tego zadowolony – powiedział szkoleniowiec naszych siatkarzy, Karol Janaszewski. – Dziś nie graliśmy na najwyższym poziomie, ale wygraliśmy i to jest najważniejsze. Wierzę, że chłopcy pokażą dużo więcej w jutrzejszym spotkaniu.