Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Czas ostatecznych rozstrzygnięć

MŚ kadetów: Czas ostatecznych rozstrzygnięć

Chiny i Iran to skład finału Mistrzostw Świata kadetów. Obie drużyny wygrały swoje półfinały bez straty seta i zmierzą się w walce o złoto. O brąz zagrają Francuzi i Argentyńczycy.

Chińczycy w trzech setach odprawili reprezentację Argentyny. Czyste konto zachowali również siatkarze Iranu, którzy za przeszkodę na drodze do finału mieli ekipę Francji. Dla Iranu to już drugi finał od mistrzostw w Kairze w 2001 roku. Wtedy siatkarze tego kraju ulegli w walce o złoto Brazylii.

Obie finałowe ekipy nie mają na swoim koncie złotego medalu, ale też obie przeszły przez tegoroczny turniej w podobny stylu i z takim samym zaangażowanie, trudno więc prorokować zwycięzcę. Zarówno Chiny jak i Iran nie były faworyzowanymi reprezentacjami w tych mistrzostwach, a jednak zdołały pokonać takie siły siatkarskie jak Brazylia czy Rosja.W meczu o trzecie miejsce zmierzą się pokonani z półfinałów czyli Francja i Argentyna. Nas natomiast najbardziej będzie interesować pojedynek o piąte miejsce, w którym Polacy zmierzą się z Belgią – niespodziewanym pogromcą Brazylii. Kanarkowi zagrają tylko o siódmie miejsce z reprezenntacją Indii.

Dziewiąte miejsce czeka na zwycięzcę pojedynku Rosja – Niemcy. Rosja wygrała 3:0 z Meksykiem, a Niemcy 3:1 z Portoryko. O trzynaste miejsce zagrają Tunezyjczycy z Kubą. O dwa ostatnie miejsca w turnieju powalczą Amerykanie z Egiptem.

Zobacz również:

Wyniki rundy finałowej mistrzostw świata kadetów

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved