Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Przedsezonowe sprawdziany BBTS-u

I liga: Przedsezonowe sprawdziany BBTS-u

W krótkim odstępie czasu siatkarze BBTS Siatkarz Bielsko-Biała rozegrali dwa mecze sparingowe. W obu przypadkach zawodnicy BBTS-u stoczyli pięciosetowe boje.

W pierwszym z nich podopieczni Grzegorza Wagnera pokonali beniaminka II-ligi – Hejnał Kęty. Bielszczanie prowadzili w meczu już 3:0. Ostatnie dwa sety padły łupem siatkarzy prowadzonych przez Henryka Kubicę.

W drugim ze sparingów BBTS Siatkarz spotkał się z beniaminkiem PLS – Płomieniem Sosnowiec. Tym razem po wygraną 3:2 sięgnął wyżej notowany rywal, ale warto podkreślić fakt prowadzenia bielszczan 2:1 w setach.

Dalszym etapem przygotowań zawodników BBTS do sezonu będą turnieje w Poznaniu, Czeskich Budziejowicach i Bielsku-Białej. Przypomnijmy, że inauguracja pierwszoligowych zmagań już 28 września. Bielszczanie sprawdzą formę rezerw Skry Bełchatów.

BBTS zagrał w obu sparingach w składzie: Golec, Gaca, Bielicki, Jaszewski, Piekarczyk, Tomczyk oraz Sufa (l), Kałasz, Lenc, Kocoń, Kusaj, Pietkiewicz (tylko z Hejnałem)

źródło: sportowebeskidy.pl