Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Luks: Z każdym dniem powinno być coraz lepiej

Dariusz Luks: Z każdym dniem powinno być coraz lepiej

Siatkarze Jadaru Sport Radom rozegrali pierwszy przedsezonowy sparing. Drużynę poprowadził pierwszy szkoleniowiec Dariusz Luks, który wrócił z Uniwersjady w Tajlandii.

Radosław Olchowski: Jakie ma pan spostrzeżenia po wygranej zespołu z Avią Świdnik?

Dariusz Luks: To była typowa gra szkoleniowa. Trudno powiedzieć coś o dyspozycji poszczególnych zawodników, gdyż na tym etapie przygotowań nie o to chodzi. Graliśmy różnymi ustawieniami. W kolejnych partiach zmieniałem zawodników, tak by dać pograć wszystkim. Można być zadowolonym z wyniku, choć nie ustrzegliśmy się błędów. Szczególnie zwracałem uwagę na współpracę blok – obrona. W konfrontacji z Avią wyglądało to najwyżej poprawnie. Trochę nas obijali, zatem trzeba nad tym elementem popracować. Myślę jednak, że z każdym kolejnym dniem nasza dyspozycja czysto siatkarska będzie rosła.W meczu z Avią w wyjściowej szóstce pojawili się Marco Liefke, Adam Nowik i Piotr Lipiński. Czy to oznacza, że nowe nabytki Jadaru Sport mają u pana pierwszeństwo przy ustalaniu składu na mecze ligowe?

Oczywiście, że nie. Wszyscy walczą o to, by grać w pierwszym składzie. Każdy ma otwartą kartę, mając szansę stać się graczami szóstkowymi.

Dotychczas drużyna budowała siłę i wytrzymałość. Jak Pan ocenia pracę wykonaną pod okiem Mariusza Wiktorowicza?

Wszystkie moje zalecenia zostały zrealizowane. O postępach w przygotowaniach byłem na bieżąco informowany właśnie przez Mariusza Wiktorowicza, który pod moją nieobecność prowadził zajęcia. Mariusz zna się na swojej pracy i byłem pewny, że sobie z tym poradzi. Cieszę się, bo zastałem zespół w dobrej kondycji fizycznej. Jeszcze bardziej cieszy brak poważniejszych kontuzji. Robota, którą zawodnicy dotychczas wykonali, zaprocentuje w sezonie. Może jeszcze brakuje dynamiki, świeżości, ale powtarzam: z każdym dniem powinno być coraz lepiej.

Jak będą przebiegać dalsze przygotowania do sezonu?

Jeszcze przez kilkanaście dni będziemy ćwiczyć w Radomiu. Następnie zwiększy się dawka gier kontrolnych. Będą to pojedynki na turniejach w czeskiej Ostrawie i Kępnie, gdzie wystartujemy w memoriale Arkadiusza Gołasia. Później pojedziemy na zgrupowanie do Szczyrku, skąd polecimy na ciekawie zapowiadający się turniej we Włoszech. W okresie przygotowawczym rozegramy około dziesięciu gier sparingowych.

Jak pan ocenia atmosferę w drużynie?

Uważam, że jest dobra. Do inauguracji sezonu pozostało niewiele czasu, zatem każdy powolutku zaczyna myśleć o starcie rozgrywek.

Jak z perspektywy czasu podsumuje pan start reprezentacji na Uniwersjadzie w Bangkoku?

Pozostał niedosyt. 12. miejsce nas nie zadowala. Liczyliśmy na więcej. Szkoda, bo awans do czołówki przegraliśmy słabszym bilansem. Przy starym systemie uzyskalibyśmy prawo gry o najwyższe cele. Cóż, nie udało się i musimy się z tym pogodzić.

Kiedy do drużyny Jadaru Sport dołącza kadrowicze: Bartosz Gawryszewski i Wojciech Żaliński?

Normalne jest, że po wyczerpującym turnieju gracze muszą nieco wypocząć. Dlatego po powrocie z Tajlandii obaj dostali kilka dni wolnego. Zajęcia w klubie rozpoczną jednak już w najbliższy wtorek.

*Z Trenerem Dariuszem Luksem rozmawiał Dariusz Olchowski (gazeta.pl)


W meczu otwierającym serię przedsezonowych sparingów siatkarze Jadaru Sport Radom ograli 3:1 pierwszoligową Avię Świdnik. Przed meczem obaj trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów. Choć, jak powiedział „Gazecie” trener Jadaru Sport Dariusz Luks, była to typowa gra szkoleniowa, to uwagę zwraca dobra dyspozycja Macieja Pawlińskiego i Sebastiana Pęcherza. Obaj kończyli sporo piłek w ataku i brylowali w polu zagrywki. Radomskim kibicom zaprezentował się także nowy nabytek zespołu – Niemiec Marco Liefke, który pokazał kilka ciekawych rozwiązań w ataku.

Jadar Sport Radom – Avia Świdnik 3:1

(25:22, 25:21, 25:10, 22:25).

Składy:

Jadar: Lipiński, Pęcherz, Nowik, Liefke, Pawliński, Kokociński, Obdrzalek (libero) oraz Macionczyk, Kocik, Owczarski, Bucki, Słomka (libero).

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved