Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bojan Jordanow: Ważne, abyśmy grali jako zespół

Bojan Jordanow: Ważne, abyśmy grali jako zespół

Bułgarzy są w trakcie przygotowań do mistrzostw Europy, mierzą w medal. Jak powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki, Bojan Jordanow, zespół wierzy, że może osiągnąć sukces.

Za wami ciężkie treningi w Prawec. Forma idzie w górę?

Tak. Ostatnie trzy tygodnie trenowaliśmy bardzo intensywnie. Bolało nas wszystko, ale wiedzieliśmy, że to co robimy jest potrzebne. Po zajęciach na stadionie i siłowni bardzo chcieliśmy już dostać piłki do rąk. Obecnie gramy mecze sparingowe z Grecją, a zaraz potem lecimy do Francji na towarzyski turniej.W czym pomagają wam tego typu sparingi?

Przede wszystkim pokazują nam na jakim jesteśmy etapie. Co jeszcze musimy poprawić, nad czym popracować. To bardzo ważne, aby lecąc do Moskwy wszystko było dopięte już na ostatni guzik.

We Francji ponownie spotkacie się z Polską…

Tak, który to już raz w tym roku? (śmiech). Ostatnio gramy z Polakami bardzo często, ale w niczym nam to nie przeszkadza. Przeciwnie, znów staniemy po dwóch stronach siatki i powalczymy o jak najlepszy wynik. Prawdziwe granie zacznie się dopiero w Rosji.

Na co liczycie podczas mistrzostw Europy?

Naszym planem jest zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc. Prezydent naszej federacji powiedział, że taki stawia przed nami cel. Oczywiście mamy dużo większe ambicje i bardzo chcielibyśmy zagrać w finale. To jednak będzie bardzo trudne, aczkolwiek nie niemożliwe. Mam nadzieję, że nasza praca na treningach przyniesie efekty.

Ciężar gry w ataku spoczął na tobie, gdy Martin Stoew nie powołał do kadry Wladimira Nikolowa. To było zaskoczenie?

Zdecydowanie tak. Wlado zawsze był tym pierwszym, jest znakomitym zawodnikiem. Nie chciałbym komentować decyzji trenera, ale tak jak mówisz teraz ciąży na mnie dużo większa odpowiedzialność. Nie boję się jej, bo znam swoje możliwości. Mam nadzieję, że nie zawiodę trenera, kolegów oraz kibiców.

Będziesz liderem tego zespołu?

Raczej nie. Mamy przecież Plamena, Mateja. To zawodnicy dużo bardziej doświadczeni niż ja. Tak naprawdę nie potrzebujemy lidera. Ważne żebyśmy grali jako zespół. Wtedy o wyniki możemy być spokojni.

* Z zawodnikiem rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved